خرید فیلترشکن

وزیر ارتباطات: 30 میلیون کاربر متقاضی خرید فیلترشکن هستند

وزیر ارتباطات با تاکید بر این که خرید و فروش وی پی ان در کشور طبیعی است، گفت در حال حاضر 30 میلیون کاربر به دنبال خرید فیلترشکن هستند.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که آیا اینستاگرام فیلتر می‌شود یا خیر، عنوان کرد در خصوص فیلترینگ اینستاگرام خبر خاصی وجود ندارد و من در این مورد چیزی نشنیده‌ام. هرچند برخی بر این باورند که هر شبکه اجتماعی باید فیلتر شود. وزیر ارتباطات تاکید کرد قطعا در فضای مجازی با آفاتی مواجه هستیم، اما این آفات باید با آموزش و سواد رسانه‌ای رفع شود.

آذری جهرمی در ادامه با تاکید بر این که وزیر ارتباطات قدرت و اختیار فیلترینگ را ندارد، افزود وزارت ارتباطات مسئولیت توسعه این حوزه را بر عهده دارد و ما نیز موظف هستیم از قانون تبعیت کنیم، حتی اگر از آن راضی نباشیم.

خرید فیلترشکن جرم نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص خرید و فروش وی پی ان عنوان کرد از دیدگاه من خرید و فروش فیلترشکن جرم نیست و به باور من نه در فیلترینگ و نه در فروش وی پی ان منطقی وجود ندارد. وی افزود هرچند فیلترینگ در بسیاری از کشورها وجود دارد، اما ما نمی‌توانیم پلتفرمی که بسیاری از مردم از آن استفاده می‌کنند را با قانون و حکمی مسدود کنیم. از این رو طبیعی است که مردم در مقابل این تصمیم بایستند و از فیلترشکن استفاده کنند. هنگامی که 30 میلیون نفر از فیلترشکن استفاده می‌کنند، می‌بایست یک لشگری را نیز آماده کنیم تا کار فیلترینگ فیلترشکن‌ها را انجام دهند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. متقاضی ها واقعا حق دارن

  2. ۳۰ میلیون ؟؟چه خبره

  3. آخه چرا فیلتر میکنید که این همه آدم برن فیلتر شکن بخرن