سرویس جدید جستجوی گوگل، قبل از کلیک روی نتایج خلاصه اطلاعات وب‌سایت را نمایش می دهد

google extra info

گوگل ویژگی جدیدی را به سرویس جستجوی خود افزوده است. همانطور که در شکل زیر ملاحظه می‌کنید، می‌توان با کلیک روی فلش رو به پایین و باز شدن پنجره‌ی مربوطه، قبل از کلیک و انتقال به صفحه‌ی نتیجه مورد نظر، اطلاعات خلاصه‌ای را در مورد وب‌سایت مربوطه به دست آورید.

نتایج جستجو برای شما با استفاده از یک لینک به‌رنگ آبی یا بنفش نمایش داده می‌شود. رنگ آبی برای لینک‌هایی است که آن‌ها را مشاهده نکرده‌اید و در مقابل رنگ بنفش برای لینک نتایجی است که روی آن کلیک کرده‌اید. در قسمت پایین این لینک، نام وب‌سایت به رنگ سبز قرار گرفته است، که بلافاصله پس از آن می‌توان نشانی از ویژگی جدید به رنگ خاکستری مشاهده کرد. با کلیک روی آن پنجره‌ی کوچکی باز می‌شود که محتوای آن توضیح مختصری در مورد کلیات وب‌سایت مورد نظر است.

گوگل اعلام کرده است که این پنجره یا به بیان بهتر، این ویژگی برای وب‌سایت‌هایی نمایش داده خواهد شد که شناخته شده باشند، گوگل در زمانی که اطلاعات کافی را از وب‌سایت مورد نظر به دست آورده باشد و این اطلاعات برای مخاطبان جالب توجه باشد آن را به نمایش خواهد گذاشت.

غول جستجو اطلاعات مورد نیاز خود را با استفاده از گراف دانش (Knowledge Graph) به‌دست می‌آورد که وظیفه‌ی تغذیه موتور جستجو را با استفاده از جستجوی اطلاعات معنایی از منابع مختلفی را برعهده دارد. گوگل امیدوار است تا با گسترش اطلاعات گراف دانش خود در مورد اغلب وب‌سایت‌های موجود، این ویژگی را برای بخش عمده‌ای از وب‌سایت ها فعال کند.

منبع : mashable

 

Google Now Gives You More Info About a Site Before You Click

Google has added a new feature to its Search page: You can now find out more about every search result by clicking on the page name next to the actual link.
The full search result name is either blue or purple, depending on whether you've visited it or not. Below it is the green link name, and next to it is the grey name of the page, which displays a short paragraph about the page in question.

Not all pages will have this description; Google says it will only show up when a site is widely recognized as notable online, when there is enough info to show or when the content might be especially interesting to you.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*