سامسونگ

سامسونگ در مسابقه جهانی طراحی ۴۸ جایزه را از آن خود کرد

شرکت سامسونگ در مسابقه جهانی طراحی ۲۰۲۰ موفق شد ۴۸ جایزه نظیر یک طلا، چهار نقره، چهار برنز و یک مورد بهترین حضور در نمایشگاه را از آن خود کند.

سامسونگ نه تنها توانست برترین جوایز حوزه نوآوری و پیشرفته‌ترین محصول را در سری جوایز IDEA 2020 از آن خود کند بلکه در انواع مختلف محصولات توانستیم هنر برتر سامسونگ را در طراحی محصولات سبک زندگی با بالاترین زیبایی و همینطور محصولات تعاملی ماندگار نشان دهیم که نمادی از ارزش‌های اجتماعی و تخصص حرفه‌ای ما در حوزه‌های مختلف است.

جوایز سامسونگ در مسابقه جهانی طراحی ۲۰۲۰

سامسونگ

مراسم IDEA به میزبانی جامعه طراحان صنعتی آمریکا (IDSA) از سال ۱۹۸۰ تا کنون به صورت سالانه برگزار شده است. این جوایز که به عنوان معتبرترین جوایز طراحی آمریکای شمالی شناخته می‌شوند، در حوزه‌های نوآوری، مزایای استفاده و مزایای اجتماعی، محصولات را ارزیابی و جوایزی را اهدا می‌کند.

سامسونگ

طراحی تجربه کاربری یا UX روی سری یخچال های خانوادگی BESPOKE سامسونگ توانست جایزه طلایی بهترین نوآوری و تجربه کاربر محور را از آن خود کند. این UX با اتکا بر طراحی کاربر محور خود به مصرف کنندگان اجازه می‌دهد عکس‌ها و دستور پخت‌های خود را با استفاده از صفحه نمایش یخچال ایجاد کرده و به اشتراک بگذارند. علاوه بر این با اتصال از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی، کاربر امکان پیدا می‌کند تا از هر جایی به یخچال خود متصل شود.

سامسونگ

خود یخچال های BESPOKE هم توانستند جایزه نقره طراحی را به خاطر طراحی ماژولار و قابل تنظیم خود بدست آورند که به کاربر امکان می‌دهد تا رنگ، مواد و نوع جاگذاری یخچال را بر اساس سلیقه خودش انتخاب کند. یخچال های BESPOKE پیش از این هم جایزه طلایی بهترین طراحی را در مراسم جوایز طراحی نمایشگاه فروم بین‌المللی (iF) سال ۲۰۲۰ از آن خود کرده بودند.

هیات داوران IDEA 2020 دیپلم افتخار «بهترین حضور در نمایشگاه» را هم به عنوان جایزه‌ای ویژه برای طراحی هردو  یخچال‌های BESPOKE و طراحی UX آن به دلیل دستاوردهای سامسونگ در تعالی طراحی مصرف کننده محور، به این شرکت اهدا کردند.

سامسونگ

راهکار سامسونگ برای کاربری مجدد بسته بندی‌های تلویزیون‌هایش هم جایزه نقره‌ای بسته‌بندی قابل تنظیم را دریافت کرد. سامسونگ در سری تلویزیون‌های سبک زندگی خود شامل سری‌های The Frame ، The Serif و The Sero از بسته‌بندی‌هایی با قابلیت کاربری مجدد استفاده کرده است. این بسته‌بندی‌ها به شکلی طراحی شده است که کاربران را ترغیب می‌کند تا با استفاده از این بسته‌بندی‌ها قطعاتی نوآورانه و لوازمی کوچک و قابل استفاده در خانه را متناسب با نیازهای خود، مثل یک مجسمه گربه یا میز تلویزیون بسازند. این بسته‌بندی‌ها در نمایشگاه CES 2020 هم جایزه نوآوری را به دلیل مفهوم نوآورانه، کمک به حفظ محیط زیست و بالا بردن آگاهی عمومی درباره مفهوم کاربری مجدد و بازیافت، دریافت کرد.

سامسونگ

علاوه براین تلویزیون Q950TS که از محصولات سری QLED 8K سامسونگ است، توانست جایزه نقره‌ای را برای داشتن حداکثر تصویر فراگیر دریافت کند. سیستم Visual Identity مورد استفاده در سری تلویزیون‌های The Serif سامسونگ هم به دلیل داشتن راهبرد بصری دقیق برای نسل هزاره، جایزه نقره‌ای را از آن خود کرد.

سامسونگ

سامسونگ جایزه‌های برنز این سری را هم برای این موارد به دست آورد: گلکسی Fold، گوشی تاشو با تجربه‌ای نوین؛ سری مایکروفرهای توکار Infinite Line به دلیل طراحی لوکس و زیبا؛ سیستم Visual Identity در تلویزیون‌های سری The Sero به دلیل گرافیکی با کیفیت بالا راهکارهای بصری جدید برای نسل هزاره ارائه می‌کند و سیستم جدید Inclusive IoT که یک طراحی مفهومی بوده و از تشخیص صوتی با کمک هوش مصنوعی برای کمک به افراد دارای معلولیت‌های شنوایی استفاده می‌کند.

سامسونگ

دانتی لی، معاون بخش طراحی سامسونگ می‌گوید در بخش طراحی، بصورت فزاینده‌ای به تعامل میان محصولات و تجربه کاربر اهمیت داده می‌‎شود. سامسونگ به ارائه تجربه معنادار برای مشتریان خود ادامه داده و با طراحی‌های متمایز و فناوری‌های نوآورانه خود برای آنها ارزش‌زایی کاربردی خواهد داشت.

سامسونگ

مراسم اعطای جوایز IDEA 2020 به صورت مجازی در روز چهارشنبه ۲۶ شهریور برگزار شد. کنفرانس بین‌المللی طراحی هم بصورت مجازی و به مدت دو روز در روزهای ۲۷ و ۲۸ شهریور برگزار خواهد شد. فیلکس هک، معاون طراحی سامسونگ اروپا قرار است در این مراسم ارائه‌ای با عنوان «طنین طراحی» داشته باشد.

نوع جایزه محصولات برنده
طلا BESPOKE Family Hub UX
نقره BESPOKE Refrigerator

راهکارهای کاربری مجدد بسته بندی تلویزیون

Q950TS∙QLED 8K TV

The Serif VIS (Visual Identity System)

برنز Galaxy Fold

Infinite Line™ Oven

The Sero VIS (Visual Identity System)

Inclusive IoT

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*