گیربکس 6 سرعته

محصولات ایران خودرو به گیربکس ۶ سرعته مجهز می‌شوند

معاون تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت صنعتی نیرومحرکه گفت محصولات ایران خودرو به گیربکس ۶ سرعته مجهز می‌شوند و این پروژه از پاییز امسال اجرا خواهد شد.

محمدرضا یوسفی، معاون تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت صنعتی نیرومحرکه اعلام کرد در فاز نخست عرضه محصولات ایران خودرو با گیربکس ۶ سرعته جدید قصد داریم این گیربکس را روی دو خودرو رانا پلاس با موتور EC5 و دنا پلاس با موتور EF7 توربو شارژ نصب کنیم که مرحله تولید انبوه این پروژه از ابتدای پاییز سال جاری آغاز خواهد شد.

عرضه محصولات ایران خودرو با گیربکس ۶ سرعته

معاون تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت صنعتی نیرومحرکه در ادامه عنوان کرد در این پروژه ۸۵ درصد قطعات نسبت به گیربکس BE پژو تغییر و ارتقا پیدا کرده است. وی با اشاره به این که عمق داخلی‌سازی این محصول نیز هم‌اکنون ۹۵ درصد است، افزود تمامی مراحل طراحی این گیربکس با همکاری معاونت تحقیقات و توسعه محصول ایران خودرو انجام شده و بالغ بر ۱۳۵ قالب جدید با همکاری ۲۱ سازنده طراحی و ساخته شده است.

محمدرضا یوسفی در ادامه بیان کرد برای طراحی این گیربکس، طراحان از سنکرونایزرهای تریپل و دوبل استفاده کرده‌اند که باعث می‌شود سیستم تعویض دنده نرم‌تر از گیربکس BE صورت بپذیرد. همچنین به کمک این گیربکس قابلیت رانندگی بهبود یافته و باعث کاهش مصرف سوخت در این خودروها به ویژه در سرعت ۱۲۰ کیلومتر می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

 1. چه وعضشه از ۱۰ تا پست ۹ تاش ایران خودروعه؟

 2. کلا ایران خودرو و سایپا یک ماشین چینی پیدا کردن به اسم برلیانس H230 و یا H220

  همه چیزش رو کش رفتن و روی ماشین های آشغال خودشون نصب می کنند

  موتور هم دقیقا یکی دو تا تکنولوژی برلیانس و موتور های BM رو ورداشتند چون این موتور ها با ۱۴۹۸ سی سی دارن ۱۰۳ اسب بخار تولید می کنند و اگر ۱۶۰۰ بودند، دقیقا ۱۱۰ اسب بخار به اندازه EC5 تولید می کردند

  گیربکس AMT و ۶ سرعته برلیانس سری ۲۰۰ رو می خوان بزارن روی این ماشین

  در ضمن فرمان برقیش رو هم از سیستم همین ماشین وارد می کنند

  سایپا کل رهام! یا شاهین! رو از روی H230 کپی برداری کرده

  به زودی گاز برقی و کلاج برقی (برق به جای فنر) و زنجیر تایم به جای تسمه تایم این ماشین رو روی محصولات آشغال خودشون نصب می کنند

  باید گریست

  با سپاس