حق اختراع هدست واقعیت مجازی اپل

حق اختراع هدست واقعیت مجازی اپل با ارسال مستقیم تصاویر به مردمک چشم

حق اختراع هدست واقعیت مجازی اپل با یک نکته‌ی متفاوت نسبت به هدست‌های کنونی ثبت شد؛ این هدست تصاویر را مستقیماً به مردمک چشم کاربر ارسال می‌کند.

روز گذشته، دفتر حق مالکیت معنوی ایالات متحده اسنادی مرتبط با کمپانی اپل را منتشر کرد. این حق اختراع که با عنوان “Dynamic Focus 3D Display” منتشر شده، مربوط به هدست واقعیت مجازی اپل است که تصاویر را مستقیماً به مردمک چشم کاربران ارسال می‌کند.

به گزارش PatentlyApple، دستگاهی که در این حق اختراع وجود دارد، یک سیستم پروژکتور شبکیه را به نمایش می‌گذارد که فوکوس پویا برای یک نمایشگر نصب شده روی سر را ارائه می‌کند. از طریق این سیستم، یک تجربه‌ی کاربری فوق‌العاده از واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) فراهم می‌شود که از نسل فعلی به مراتب بهتر است. این کاملاً متفاوت از سیستم سنتی نمایش محتوا در یک هدست است.

حق اختراع هدست واقعیت مجازی اپل

حق اختراع هدست واقعیت مجازی اپل

پتنت هدست واقعیت مجازی اپل همچنین شامل یک دیوایس و روشی برای ارائه فوکوس پویا در فناوری VR و AR می‌شود. در حالی که سیستم‌های VR معمولی تصاویر را از سمت چپ به راست روی صفحه‌ای که کاربر مشاهده می‌کند منتشر می‌کنند، این حق اختراع یک سیستم پروژکتور مستقیم شبکیه برای اسکن تصاویر به صورت پیکسل به پیکسل و ارسال آن‌ها مستقیماً به شبکیه چشم را نشان می‌دهد. این روش می‌تواند به محتوای AR/VR اجازه دهد سطح جدیدی از عمق و غوطه‌وری در هر صحنه را ارائه می‌کنند. به عبارتی دیگر، این سیستم می‌تواند عمق محتوای به نمایش درآمده روی صفحه نمایش را مطابق با موقعیت کاربر در VR یا AR تنظیم کنید.

این سیستم حتی می‌تواند به کاهش یا حذف همگرایی-سازش با مقتضیات محیط در سیستم‌های واقعیت مجازی کمک کند. عملکرد این سیستم از طریق طرح‌های تفصیلی در حق اختراع هدست VR اپل شرح داده شده است. هنوز زود است بفهمیم  غول کوپرتینویی واقعاً قصد دارد روی چنین دستگاهی کار کند یا آنکه این حق اختراع جزوی از پروژه‌های آتی این شرکت است که می‌تواند در عینک هوشمند اپل گلسس در آینده ظهور پیدا کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*