گوشی 5G

مدل‌های متنوع گوشی ۵G روانه بازار ایران می‌شوند

روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی از ورود مدل‌های متنوع گوشی ۵G به بازار ایران خبر داد.

پس از استقرار اولیه شبکه نسل پنجم اینترنت تلفن همراه، و وعده وزیر ارتباطات مبنی بر تجاری شدن خدمات نسل پنجم در مناطق پر جمعیت شهری تا قبل از پایان مسئولیت دولت، حالا نقش تلفن های همراه با قابلیت پشتیبانی از اینترنت ۵G پر رنگ‌تر از گذشته شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل تبلت و لوازم جانبی، زمزمه‌های پیاده سازی اینترنت نسل پنج و گمانه زنی‌های پیرامون زمان تجاری شدن آن از ماه‌ها پیش، بسیاری از کاربران را به فکر تغییر و به روزرسانی تلفن همراه خود از نسل چهار به نسل پنج کرده است. این در حالی است که نوسانات قیمت ارز و شرایط پیرامون تامین و عرضه تلفن همراه باعث افزایش قیمت موبایل شده است و برنامه‌ریزی کاربران برای ارتقای نسل تلفن همراه خود را بر هم زده است.

عرضه گوشی ۵G با قیمت کمتر از ۳۰۰ یورو

تصور عمومی این است که تلفن های همراهی که در حال حاضر از نسل پنجم اینترنت همراه پشتیبانی می‌کنند، مدل‌های گران‌قیمت با ارزشی بیشتر از ۳۰۰ یورو دارند. در حالی که برخی از تولید کنندگان تلفن همراه مدل‌هایی از موبایل‌های با ارزش ۳۰۰ یورو و کمتر از آن تولید و روانه بازار جهانی کرده‌اند که مجهز به چیپست نسل پنجم (۵G) هستند.

رضا قربانی، رئیس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل در این باره می‌گوید:

معمولا تولیدکنندگان تجهیزات الکترونیکی پیش از تجاری شدن فناوری‌های نوین اقدام به عرضه مدل‌های محدودی از محصولات خود، با پشتیبانی از آن فناوری می‌‌کنند. این اقدام به دلیل تحلیل بازخورد از مصرف کننده و بررسی نقاط قوت و ضعف خود در مواجهه با آن فناوری صورت می‌گیرد. البته بخشی از این اقدام نیز به قدرت‌نمایی در برابر رقبا بازمی‌گردد.

وی در ادامه ضمن اشاره به تغییر رویکرد تولید کنندگان پس از تجاری شدن فناوری جدید همچون ۵G گفت مسلما اگر فناوری نسل پنجم اینترنت همراه تجاری شود، کمپانی‌های بزرگ به سرعت اقدام به تولید مدل‌های میان رده با قابلیت پشتیبانی از این فناوری خواهند کرد. به این ترتیب مردم نباید از این بایت نگران باشند. چراکه با توسعه نسل پنجم اینترنت، ابزارهای مبتنی بر این فناوری نیز به سرعت و با قیمت ارزان‌تر در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

قربانی متذکر شد مطمئنا پس از تجاری شدن کامل ۵G که وعده آن در ایران تا پایان دولت یازدهم داده شده است، هرکدام از تولیدکنندگان موبایل بین ۱۰ تا ۱۵ گوشی مجهز به ۵G در رنج میان رده تولید و روانه بازار خواهند کرد و به صورت خودکار در موبایل‌های نسل بعدی، فناوری ۵G جایگزین ۴G خواهد شد.

وی گفت تا پایان سال ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۲۱ شاهد عرضه مدل‌هایی مجهز به ۵G از هواوی، شیائومی و دیگر برندها خواهیم بود که پس از آن با شکل‌گیری رقابت بین برندها، شاهد کاهش قیمت موبایل‌های ۵G هستیم. گفتنی است در حال حاضر برندهای شیائومی، پوکوفون و هواوی مدل‌های از موبایل‌های مجهز به ۵G در بازار ایران عرضه کرده‌اند که ارزشی پایین تر از ۳۰۰ یورو دارند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. پس باید منتظر ورود و سرازیر شدن گوشی های بنجل شیافومی به بازار بنجل فروشان ایران باشیم