مدرسه برای سیل زدگان خوزستان

ایرانسل یک مدرسه برای سیل زدگان خوزستان در شهر ویس افتتاح کرد

ایرانسل در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود و تسهیل امر مدرسه‌سازی در کشور، یک مدرسه برای سیل زدگان خوزستان در شهر ویس افتتاح کرد.

وقوع سیل در فروردین ۹۸ در استان خوزستان خسارت زیادی را به همراه داشت. از این رو اپراتور ایرانسل با هدف رفع مشکلات آموزشی در مناطق سیل‌زده این استان و در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود و نیز تسهیل مشارکت مردمی در امر مدرسه‌سازی، در شهر ویس استان خوزستان یک مدرسه دخترانه ۹ کلاسه را افتتاح کرد.

جزئیات افتتاح مدرسه برای سیل زدگان خوزستان

ایرانسل

دبیرستان دخترانه شهر ویس خوزستان در زمینی به مساحت ۳۷۰۰ متر مربع با زیربنای ۲۵۰۰ متر مربع در صبح روز پنجشنبه ۱۰ مهر ۹۹ افتتاح شد که از ۹ کلاس درس، نمازخانه، بخش رایانه‌ای و چند رسانه‌ای، آزمایشگاه، سالن ورزش سرپوشیده، کتابخانه مجهز، اتاق مشاور و اتاق مربی پرورشی بهره می‌برد.

ایرانسل

در مراسم افتتاح این مدرسه دکتر بیژن عباسی آرند (مدیرعامل ایرانسل)، دکتر غلامرضا شریعتی (استاندار خوزستان)، دکتر مهرالله رخشانی‌مهر (معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور)، دکتر سید کریم حسینی (رئیس شورای نمایندگان خوزستان و نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی)، دکتر کوروش مودت (مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان)، دکتر زیبا صالح پور (رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان خوزستان،) شماری از مدیران محلی، اصحاب رسانه و نیز تعدادی از معلمان و دانش‌آموزان حضور داشتند.

همچنین در این مراسم تفاهم‌نامه‌ای میان ایرانسل و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای مشارکت فعال در پویش «آجر به آجر» به امضا رسید. پویش آجر به آجر در راستای گسترش و توسعه فرهنگ مشارکت مردمی در امر مدرسه‌سازی و با هدف حضور افراد خیر با هر سطح از توان مالی برای سهیم شدن در مدرسه‌سازی شروع شده است. طی این تفاهم‌نامه، ایرانسل با تامین بستر فنی اهدای کمک‌های مردمی از طریق کد دستوری ستاره ۲۴ مربع (#۲۴*) مشارکت مردمی برای ساخت و بازسازی آجر به آجر مدارس را آسان می‌کند.

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم اعلام کرد مشارکت ایرانسل در امر مدرسه‌سازی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت است و از تمامی مشارکت‌کنندگان این پروژه قدردانی می‌کنم. وی افزود در قالب پروژه «مدارس درخشان» ایرانسل با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مدارس مناطق سیل‌زده و نیز مناطق کمتر برخوردار به امکانات رایانه‌ای و ارتباطی مجهز شدند و این برنامه گسترش پیدا خواهد کرد. دکتر بیژن عباسی آرند در پایان خاطرنشان کرد:

اپراتور ایرانسل در استان خوزستان موفق شد با کمک ارگان‌های مربوطه، از نظر پوشش شبکه و ارائه خدمات، کیفیت خوبی را در مقایسه با میانگین کشور ایجاد کند و هم‌اکنون نیز پروژه فیبر اهواز در راستای ارائه خدمات شهر هوشمند در حال پیگیری است. ارائه خدمات شبکه نسل پنجم ایرانسل، برای نخستین بار در ایران، از تهران شروع شده و امیدواریم با راه‌اندازی زیرساخت پروژه فیبر، بتوانیم این خدمات را در شهر اهواز به عنوان دومین شهر ایران گسترش دهیم. همچنین ایرانسل دانش‌آموزان این مدرسه را که موفق به کسب رتبه زیر ۱۰۰ در کنکور سراسری شوند، بورسیه خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*