اسنپدراگون 875

احتمالا چیپست اسنپدراگون ۸۷۵ بیست و پنج درصد سریعتر از نسل پیشین خود باشد

اسنپدراگون ۸۷۵ نسل بعدی چیپست پرچمدار کوالکام است که در پرچمداران ۲۰۲۱ شاهد حضورش خواهیم بود و به نظر می‌رسد ۲۵ درصد سریع‌تر از نسل قبل است.

اسنپدراگون ۸۷۵ یک چیپست بالا رده جدید از کوالکام است که با کد Lahaina شناخته می‌شود و به نظر می‌رسد از آن چه که پیشتر انتظار می‌رفت، بسیار سریع‌تر باشد. این چیپست در تست آنتوتو موفق به کسب امتیاز ۸۴۷ هزار شد که بسیار بیشتر از نسل پیشین خود یعنی اسنپدارگون ۸۶۵ با امتیاز ۶۶۳ هزار است.

با مقایسه امتیاز دو چیپست در‌می‌یابیم که اسنپدراگون ۸۷۵ بیست و پنج درصد سریع‌تر از اسنپدراگون ۸۶۵ است که برای فاصله یک ساله مقدار چشمگیری است. البته پیش از آن که کوالکام بتواند دستیابی به این امتیاز را جشن بگیرد بایستی آن را به تایید برساند.

برای مقایسه بد نیست بدانید اپل آیفون ۱۲ با چیپست A14 بایونیک موفق به کسب امتیاز ۵۶۵ هزار شد. هواوی های سیلیکون کایرین ۹۰۰۰ که در گوشی‌های پرچمدار خانواده P40 استفاده شده امتیاز ۶۹۶ هزار و سامسوگ اگزینوس ۱۰۸۰ نیز امتیاز ۶۹۳ هزار را کسب کردند که هر دو بیشتر از امتیاز اسنپدراگون ۸۶۵ است اما با اسنپدراگون ۸۷۵ فاصله بسیاری دارند.

در حال حاضر گوشی‌های صدر نشین رده بندی آنتوتو چیپست اسنپدراگون ۸۶۵ دارند که به گفته تیم آنتوتو مقدار رم و حافظه گوشی در دستیابی به رتبه نهایی موثر هستند و حافظه‌های پرسرعت UFS 3.1 می‌توانند کمتر بودن سرعت پردازنده اسنپدراگون ۸۶۵ نسبت به مدل پلاس را جبران کنند.

در یک خبر نیز اعلام شد کمپانی چینی اوپو یک نمونه اورکلاک شده از چیپست اسنپدراگون ۸۶۵ را مورد آزمایش قرار داده و سرعت پردازنده آن را به ۳.۲ گیگاهرتز رسانده است، در حالی که سرعت پایه پردازنده در اسنپدارگون ۸۶۵ پلاس ۳.۰۹ گیگاهرتز است.

کوالکام تا چندی دیگر از چیپست جدید خود (و احتمالا چند چیپست دیگر) رونمایی می‌کند و اگر نتایج بدست آمده از بنچمارک آن حقیقی باشد، پس نباید رویداد معرفی آن را از دست داد.

اسنپدراگون 875

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. والا خوشبحالش اونکه می تونن به همچین سخت افزارهای فکر کند ما که هنوز توی اسنپدراگون ۸۳۵ ش موندیم