هواوی

سونی و آمنی ویژن مجوز تامین قطعات برای هواوی را دریافت کردند

سونی و آمنی ویژن به عنوان برترین سازندگان سنسور دوربین در جهان، مجوزهای لازم جهت تامین قطعات برای شرکت هواوی را از آمریکا دریافت کردند.

سونی و «آمنی ویژن» (OmniVision) مجوزهای لازم برای تامین قطعات برای شرکت هواوی را از دولت ایالات متحده امریکا دریافت کرده‌اند و می‌توانند همکاری خود با این شرکت را از سر بگیرند.

شرکت‌های سونی و «آمنی ویژن» از پیشروترین تامین‌کنندگان سنسور عکاسی در دوربین‌های موبایل هستند. در حال حاضر هواوی یکی از بزرگ‌ترین مشتریان سنسورهای عکاسی سونی برای گوشی های هوشمند است. اگر شرکت سونی نمی‌توانست به همکاری‌اش با هواوی ادامه بدهد، بخش بزرگی از سود خود را از دست می‌داد.

شرکت‌ها به دنبال دریافت مجوز همکاری با هواوی

همان طور که شرکت‌هایی مثل اینتل (Intel) و ای ام دی (AMD) توانستند مجوز تامین قطعات مورد نیاز هواوی را بگیرند؛ به نظر می‌رسد که بقیه تولیدکنندگان نیز تلاش روزافزونی برای دریافت مجوز همکاری با هواوی هستند. غیر قابل انکار است که مقیاس بزرگ بازار نیمه‌رسانا در چین برای شرکت‌های امریکایی واقعا وسوسه‌کننده است و این شرکت‌ها نمی‌توانند از این بازار به راحتی بگذرند. به همین دلیل بعد از قوانین محدودکننده‌ی امریکا، چیپ‌سازهای امریکایی درخواست‌هایشان را برای دولت امریکا ارسال کردند تا بتوانند به همکاری با Huawei ادامه دهند.

به احتمال زیاد شرکت‌های دیگری که در زنجیره‌ی تامین حضور دارند و قطعات مورد نیاز هواوی برای نمایشگرهای اولد و سایر بخش‌ها را تامین می‌کنند، برای گرفتن مجوزهای ایالات متحده اقدام کنند.

به هر حال همکاری نکردن با مشتری قدرتمندی مثل هواوی با ۱ میلیارد دستگاه فعال در دنیا، می‌تواند ضربه‌ای بزرگ بر هر شرکتی باشد. مشخصا عدم توانایی تجارت با شرکتی همچون Huawei می‌تواند درآمد و سود عملیاتی این شرکت‌ها را به شدت کاهش دهد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. به امید پیشرفت سونی، سونی برند قابل احترامی هس و پیشرو در صنعت صوت و تصویر هم محسوب میشه.