اتحاد سامسونگ ، بلک بری و IBM برای ساخت تبلتی با امنیت بالا

این روزها دیگر تقریبا همه انسان ها از گجت های الکترونیکی نظیر گوشی های هوشمند و تبلت ها برای انتقال اطلاعات و ارتباطات استفاده می کنند و چیزی که در این میان بسیار حائز اهمیت است مسئله امنیت و حریم خصوصی است.همین مسئله باعث شده تا شرکت های سامسونگ ، بلک بری و IBM اتحادی برای ساخت یک تبلت امن ایجاد کنند.هرچند که قرار نیست چنین گجتی در دسترس افراد عادی قرار بگیرد.

این تبلت که از آن باعنوان SecuTABLET یاد می‌شود تنها برای کاربری‌های حساس Enterprise استفاده می‌شود و نمی‌توان انتظار حضور گسترده آن را در بازار داشت.

سهم هریک از این سه برند در ساخت SecuTABLET کاملا مشخص شده است. این تبلت در حقیقت یک تبلت معمولی Galaxy Tab S 10.5 از شرکت سامسونگ است که گزینه‌های ارتباطی فوق امن آن توسط شرکت SecuSMART که سال گذشته توسط بلک‌بری خریداری شد تامین می‌شود و کاربران می‌توانند علاوه بر ارتباطات عادی توسط اپلیکیشن‌های نصب شده به شبکه‌های اجتماعی نیز دسترسی داشته باشند. در این حالت تامین امنیت اتصال کاربران به شبکه‌های اجتماعی توسط شرکت IBM تضمین می‌شود. راه‌حل IBM‌ در این زمینه به اندازه‌ای امن است که حتی در صورت نصب بد افزار (malware) روی سیستم نیز مشکلی برای اطلاعات کاربران ایجاد نمی‌شود.

کمپانی بلک بری هم که سال ها است در تولید گوشی های ایمن سابقه دارد ، از دانش خود در ایمن سازی این تبلت استفاده خواهد کرد.

منبع : gsmarena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*