هوندا لجند

هوندا لجند ، اولین خودرو با سیستم رانندگی خودکار سطح سه

هوندا لجند نخستین خودروی تولیدی جهان مجهز به سیستم رانندگی خودکار سطح سه خواهد بود. شرکت هوندا این خودرو را به زودی در بازار ژاپن عرضه خواهد کرد.

شرکت ژاپنی هوندا به زودی به نخستین خودروساز جهان تبدیل خواهد شد که خودروهای خودران سطح سه را به بازار عرضه می‌کند. این نوع از خودروها می‌توانند در ترافیک شلوغ بزرگراهی به صورت خودکار رانندگی کنند و راننده نیز به صورت قانونی قادر است چشمان خود را از جاده بردارد. دولت ژاپن مدتی قبل به هوندا برای استفاده از سیستم Traffic Jam Pilot گواهینامه ایمنی ارائه کرده و سدان Legend نخستین محصول این خودروساز ژاپنی خواهد بود که از این سیستم برخوردار می‌شود. این خودروساز ژاپنی تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۱ هوندا لجند را به بازار ژاپن عرضه خواهد کرد.

جزئیات سیستم رانندگی خودکار هوندا لجند

هوندا لجند

وزارت زمین، زیرساخت، حمل‌ونقل و جهانگردی ژاپن در خصوص خودروهای مجهز به سیستم رانندگی خودکار سطح سه عنوان کرد بدون شک خودروهای خودران می‌توانند در کاهش تصادفات رانندگی و همچنین حمل و نقل افراد مسن نقش پررنگی داشته باشند. برای مطابقت خودرو با استانداردهای ایمنی اصلی رانندگی، این سیستم می‌بایست در زمان انتقال کنترل خودرو به راننده هشدار داده و رانندگی ایمن را تا زمان انتقال کنترل به راننده همچنان ادامه دهد. همچنین زمانی که شرایط انتقال کنترل به راننده میسر نیست، سیستم می‌بایست با ایمنی کامل خودرو را متوقف سازد.

هوندا لجند

برای این سیستم‌ها باید تجهیزات لازم برای نظارت به عملکرد راننده و اقدامات امنیتی سایبری با هدف جلوگیری از تهدیدات امنیتی نظیر دسترسی هکرها در نظر گرفته شود. همچنین می‌بایست یک دستگاه ضبط کننده برای یک دوره ۶ ماهه در خودرو نصب شود تا بتوان به کمک آن صحت کارکرد تجهیزات رانندگی خودکار را تایید کرد. یکی دیگر از قوانین برای خودروهای مجهز به سیستم خودران سطح سه این است که باید پشت بدنه آنها برچسبی وجود داشته باشد که نشان دهد این خودرو به سیستم رانندگی خودکار مجهز است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*