اپل واچ - Apple Watch

7 برنامه مخصوص اپل واچ برای تنظیم و بهبود کیفیت خواب

ساعت‌های هوشمند اپل واچ – Apple Watch این قابلیت را دارند تا با نصب برنامه‌های ذکر شده در این مطلب، میزان خواب شما را تنظیم کنند.

اپل واچ درواقع یکی از بهترین گجت‌های همراه برای دارندگان گوشی‌های آیفون است که به شما کمک می‌کند تا علاوه بر دیدن ساعت، پیام‌ها و اعلان‌های خود را چک کنید، برنامه ورزشی خاصی را تنظیم کنید، و یا از آن برای شنیدن موسیقی مورد علاقه خود استفاده با اتصال به اینترنت استفاده کنید.

با این وجود علاوه بر فعالیت‌های روزمره، این ساعت هوشمند می‌تواند در هنگام شب نیز برای خوابیدن به شما کمک کند.

برنامه‌های مخصوص خواب برای اپل واچ

اپل واچ - Apple Watch

برنامه‌های تنظیم خواب به شما کمک می‌کنند تا با آرامش و در ساعات شب به اندازه کافی استراحت کرده و آمار مناسبی برای تنظیم خواب خود داشته باشید.

البته ساعت‌های هوشمند اپل معمولا با یک برنامه پیش‌فرض برای این کار عرضه می‌شوند، اما باز هم برخی برنامه‌ها هستند که از ویژگی‌های بهتری برخوردارند.

برنامه Autosleep

اپل واچ - Apple Watch

همانطور که از نام برنامه هم پیداست، شما برای استفاده از این اپلکیشن نیاز به انجام کار خاصی نخواهید داشت؛ تنها کافیست تا ساعت هوشمند خود را هنگام شب بپوشید و سپس صبح روز بعد داده‌های آن را برای بهبود خواب خود چک کنید.

این برنامه از ضربان قلب شما به عنوان یک فاکتور برای اندازه‌گیری میزان ساعاتی که در خواب عمیق و یا سبک بوده‌اید استفاده می‌کند و به شما هشدار می‌دهد که برای مثال در شب گذشته، چند بار خواب شما بهم خورده است. همچنین می‌توانید با تنظیم آن مشخص کنید که برای مثال در چه ساعاتی نیاز به خواب بیشتری دارید تا Apple Watch شما اعلان قرمز رنگ و سپس سبز رنگی را برای شما به نمایش درآورد.

برنامه Sleepzy

اپل واچ - Apple Watch

یکی از مشکلات اساسی افراد هنگام خواب، مسئله بیدار شدن در یک ساعت مشخص و یا زودتر از آن است؛ امری که به دلیل سنگین بودن خواب و یا ضعف به راحتی انجام نشده و باعث ایجاد مشکلات فراوانی از جمله دیر کردن برای رفتن به محل کار و یا کلاس می‌شود.

با این وجود برنامه Sleepzy دقیقا برای چنین مشکلی طراحی شده تا هنگام صبح، شما را از خواب بیدار کند. این برنامه همراه با گوشی آیفون شما ساعات خواب شبانه را چک می‌کنند و در هنگامی که در سبک‌ترین حالت ممکن خوابیده‌اید، در زمان مشخص شده شما را بیدار خواهد کرد.

برنامه Sleepzy برای دریافت و نصب در اپل واچ به صورت رایگان در دسترس قرار دارد، اما با نصب نسخه Premium این برنامه، می‌توانید جزئیات بیشتری از خواب خود مانند میزان ایجاد سر و صدا و ضربان قلب را مشاهده کرده و هنگام بدخواب شدن به صداهای آرامش بخش گوش دهید.

برنامه NapBot

اپل واچ - Apple Watch

این برنامه درواقع در طول زمان ریتم خوابیدن شما را یادداشت خواهد کرد تا رفته رفته به کیفیت و میزان کافی ساعات استراحت شما اضافه کند.

هنگام صبح، شما می‌توانید با چک کردن این برنامه ساعات خواب سبک و سنگین خود را مشاهده کرده و حتی ببینید که صدای محیط اطراف، چقدر روی ضربان قلب و در کل خواب شما تاثیر گذاشته است.

برنامه NapBot برای دریافت به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار داده شده اما با خرید نسخه کامل آن، می‌توانید یک تاریخچه کلی از عادت‌های خواب خود مشاهده کنید تا تغییرات آن را در طول زمان بسنجید.

برنامه Sleep Center

اپل واچ - Apple Watch

برنامه Sleep Center از هر دو گوشی آیفون و اپل واچ برای ثبت یک تاریخچه از عادت‌های خوابیدن شما استفاده می‌کند. می‌توانید با مشخص کردن یک بازه زمانی خاص به برنامه اجازه دهید تا در سبک‌ترین حالت خواب شما را بیدار کند و یا به هنگام خر و پف کردن ویبره کوچکی بزند تا تکان خورده و آن را متوقف کنید.

همچنین پس از بیدار شدن، با چک کردن برنامه می‌توانید حالت خواب خود را مشاهده کرده و از میان پروفایل‌های متفاوت (مانند حالت استرس و یا سردرگم) یکی را انتخاب کنید تا Sleep Center با توجه به آن برنامه مناسب‌تری برای خواب شما تنظیم کند.

برنامه Sleep++

اپل واچ - Apple Watch

اکثر برنامه‌های اپل واچ مخصوص خواب، نیاز به خرید اشتراک و یا نسخه کامل دارند تا بتوانید از تمامی ویژگی‌های آن از جمله ثبت اطلاعات کلی درباره خواب خود استفاده کنید. با این وجود، برنامه Sleep++ همین اطلاعات را به صورت رایگان و در بهترین شکل ممکن به شما ارائه خواهد کرد.

همچنین شما می‌توانید پس از گذشت یک هفته مشاهده کنید که در روزهای گذشته چگونه و چند ساعت خوابیده‌اید تا به آن نظم دهید. برنامه Sleep++ برای دریافت به صورت رایگان در دسترس قرار دارد اما با خرید درون‌شبکه می‌توانید تبلیغات آن را هم حذف کنید.

برنامه Pillow اپل واچ

اپل واچ - Apple Watch

ویژگی‌های این برنامه هم مانند سایر اپلکیشن‌های Apple Watch ذکر شده در این لیست شامل آنالیز اطلاعات مربوط به خواب و همچنین بیدار کردن شما در سبک‌ترین حالت خواب می‌شود؛ اما نکته قابل توجه اینجاست که برنامه Pillow خواب شما را به صورت خودکار تشخیص می‌دهد!

همچنین پس از بیدار شدن با دیدن برنامه می‌توانید نوار ضربان قلب، حالت و همچنین ساعات خواب خود را چک کنید تا در شب‌های آینده برای بهبود آن‌ها برنامه بهتری را بچینید. به علاوه، جالب است بدانید که Pillow اطلاعات مربوط به خواب شما را مستقیما به برنامه پیش‌فرض Apple Health در گوشی شما ارسال می‌کند تا با درنظر گرفتن وزن، فشار خون و همچنین کافئین موجود در بدن بتوانید خواب خود را به بهترین حالت ممکن تنظیم کنید.

برنامه Pillow به صورت رایگان برای دریافت در دسترس قرار دارد اما با خرید نسخه کامل آن، می‌توانید تاریخچه کامل‌تری از خواب و همچنین نکات شخصی مهمی را برای بهبود خواب خود دریافت کنید.

برنامه Sleep Tracker برای اپل واچ

اپل واچ - Apple Watch

برخلاف سایر برنامه‌ها، Sleep Tracker For Watch نیاز حتمی به گوشی برای ثبت و نشان دادن جزئیات خواب شما ندارد. این برنامه به صورت مخصوص برای اپل واچ طراحی شده و میزان ساعات خواب را در همان نمایشگر کوچک به شما نشان خواهد داد.

میزان حساسیت برنامه نسبت به ضربان قلب شما قابل تنظیم بوده و می‌توانید آن را به صورت زنده تماشا کنید. همچنین هنگام صبح می‌توانید در جزئیات خواب خود مشاهده کنید که چند ساعت از میزان تعریف شده را از دست داده و همینطور چقدر در خواب تکان خورده‌اید.

به هر حال تمامی این برنامه‌ها با ویژگی‌های مشابه و متفاوتی به خواب شما کمک خواهند کرد، اما برای اینکه بدانید کدام‌یک برای شما مناسب‌تر خواهد بود، بهتر است به نوبت آن‌ها را امتحان کنید تا به گزینه ایده‌آل خود برسید.

در آخر نیز لازم به ذکر است که برای استفاده از هریک از برنامه‌های این لیست، ابتدا باید شارژ Apple Watch خود را تا حد کافی پر کرده و سپس به استقبال خواب بروید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*