جیپ رانگلر روبیکان 392

جیپ رانگلر روبیکان ۳۹۲ مدل ۲۰۲۱ معرفی شد

جیپ رانگلر روبیکان ۳۹۲ مدل ۲۰۲۱ با پیشرانه قدرتمند ۶.۴ لیتری V8 همی معرفی شد. در ادامه با مشخصات و امکانات این خودرو آفرود آشنا می‌شویم.

شرکت جیپ تابستان سال گذشته از کانسپت ۸ سیلندر رانگلر روبیکان ۳۹۲ پرده برداشت و اکنون با گذشته یک سال شاهد معرفی رسمی نسخه تولیدی آن هستیم. این خودرو از پیشرانه قدرتمند ۶.۴ لیتری V8 همی (۳۹۲) تنفس طبیعی بهره می‌برد که از آن در دوج چلنجر، چارجر، دورانگو و جیپ گرند چروکی SRT نیز استفاده شده است.

مشخصات جیپ رانگلر روبیکان ۳۹۲ مدل ۲۰۲۱

جیپ رانگلر روبیکان

پیشرانه قدرتمند این خودرو می‌تواند قدرتی برابر با ۴۷۰ اسب بخار و گشتاور ۶۳۷ نیوتن‌متر تولید کند. قدرت تولیدی از موتور نیز توسط گیربکس ۸ سرعت اتوماتیک به تمامی چرخ‌ها منتقل می‌شود. البته این خودرو در مدل گیربکس دستی به بازار عرضه نمی‌شود، اما برای اولین برای آن گیربکس پدال‌های تعویض دنده پشت فرمان در نظر گرفته شده است. این خودرو به یک سیستم رزرو گشتاور نیز مجهز شده که به نوعی یک لانچ کنترل به شمار می‌رود.

جیپ رانگلر روبیکان

جیپ رانگلر روبیکان ۳۹۲ مدل ۲۰۲۱ به کمک پیشرانه قدرتمند و گیربکس کارآمد خود می‌تواند ظرف مدت ۴.۵ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. همچنین این خودرو مسافت ۴۰۰ متر را ظرف مدت ۱۳ ثانیه می‌پیماید. البته این خودرو برای سرعت و شتاب ساخته نشده است و به همین دلیل طراحان ارتفاع آن را ۵ سانتی‌متر افزایش دادند تا فاصله آن تا زمین به ۲۶ سانتی‌متر برسد. این خودرو از یک گیربکس کمکی دو سرعت تمام وقت، اکسل‌های دانا ۴۴ با قفل دیفرانسیل الکترونیکی، کمک‌فنرهای فاکس و ترمزهای وظیفه سنگین بهره می‌برد. همچنین طراحان شاسی آن را نیز با فولاد بیشتر تقویت کرده‌اند.

جیپ رانگلر روبیکان

رانگلر روبیکان ۳۹۲ مدل ۲۰۲۱ به شکل استاندارد از رینگ‌های ۱۷ اینچی با لاستیک‌های ۳۳ گودریچ آل ترین بهره می‌برد. این تایرها باعث شده‌اند تا زوایای حمله، فرار و شکست خودرو ارتقا پیدا کند. این خودرو قدرتمند تا عمق ۸۲ سانتی‌متری آب نیز قادر به حرکت است. این خودرو به راحتی روی مسیرهای ناهموار حرکت می‌کند و سواری ویژه‌ای را برای آفرودبازان ارائه می‌دهد.

جیپ رانگلر روبیکان

شرکت جیپ با ایجاد تغییراتی چون دریچه هوا بزرگ روی کاپوت، نمادهای ویژه و چهار سر اگزوز مدل روبیکان ۳۹۲ مدل ۲۰۲۱ را با مدل‌های ضعیف‌‌تر متمایز کرده است. جلوپنجره این خودرو نیز توسط طراحان با هدف خنک کردن موتور ۸ سیلندر ارتقا یافته است. در کابین شاهد یک صفحه آمپر جدید برای نمایش پرفورمنس هستیم و صندلی‌های چرمی با دوخت برنزی و نوشته RUBICON 392 روی پشتی جلب توجه می‌کنند.

جیپ رانگلر روبیکان

این خودرو به شکل استاندارد از تجهیزات متعددی چون نمایشگر لمسی ۸.۴ اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و طیف گسترده‌ای از سیستم‌های ایمنی پیشرفته بهره می‌برد. شرکت جیپ برای این خودرو لوازم ویژه‌ای را نیز ارائه می‌کند که مشتریان در زمان خرید می‌توانند آنها را سفارش دهند. این خودرو از ابتدای سال ۲۰۲۱ روانه بازار می‌شود و مشتریان فقط مدل چهار در آن را می‌توانند خریداری کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه