رمز عبور

با پرطرفدارترین پسوردهای سال ۲۰۲۰ آشنا شوید

شرکت امنیتی NordPass فهرستی از پرطرفدارترین پسوردهای سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد. ظاهرا بسیاری از مردم همچنان از رمز عبور ساده‌ای استفاده می‌کنند که به راحتی قابل هک شدن است.

پس از بررسی ۲۷۵.۷ میلیون رمز عبور، NordPass یک لیست ۲۰۰ تایی را منتشر کرده که حاوی پرطرفدارترین پسوردهای سال ۲۰۲۰ برای استفاده در حساب‌های کاربری آنلاین است. رتبه اول این فهرست، نصیب ۱۲۳۴۵۶ شد که توسط بیش از ۲.۵ میلیون نفر مورد استفاده قرار گرفت. این پسورد که سال قبل در رتبه دوم جای داشت، به ادعای NordPass بیش از ۲۳.۵ میلیون بار هک شد.

در حالی که سازمان‌های امنیتی درباره پیشرفته شدن حملات هکرها علیه دولت‌ها هشدار می‌دهند، بسیاری از مردم نیز با سماجت به استفاده از پسوردهای ناامن اصرار دارند. بر اساس تحقیقات، مردم از پسوردهای ساده استفاده می‌کنند تا راحت‌تر در ذهن‌شان بماند؛ چیزهایی مانند الفاظ رکیک، اعداد، اسامی و نام غذاها!

یک مثال دیگر، ۱۲۳۴۵ است که سال قبل، اول شده بود و امسال با بیش از ۱۸۸ هزار کاربر در رتبه هشتم فهرست قرار گرفت. این رمز عبور را هم مثل قبلی، در کمتر از یک ثانیه می‌توان شکست!

از دیگر اعداد پراستفاده به عنوان رمز عبور، باید به ۱۱۱۱۱۱ و ۱۲۳۱۲۳ اشاره کنیم که از رده‌های هفدهم و هجدهم پارسال، به رتبه‌های ششم و هفتم امسال صعود کرده‌اند.

کلمه picture1 هم به جمع بالانشینان پیوست و سوم شد. چهارمین رمز عبور پراستفاده، خود کلمه password است و senha به عنوان یک تازه وارد در این فهرست، رتبه دهم را تصاحب کرد. جالب آنکه این واژه، معادل پرتغالی پسورد است و نگران کننده آنکه در بین ۱۰ مورد اول، همگی به جز picture1 طی ۱۰ ثانیه یا حتی کمتر می‌توانند هک شوند.

دو پسورد محبوب دیگر، ۱۲۳۴۵۶۷ و qwerty هستند که یازدهم و دوازدهم شدند. در نهایت نگاهی خواهیم داشت به ۵۰ مورد از پرطرفدارترین پسوردهای سال ۲۰۲۰ با تعداد کاربر، زمان لازم برای شکستن و تعداد دفعات لو رفتن آن‌ها!

پرطرفدارترین پسوردهای سال ۲۰۲۰

پرطرفدارترین پسوردهای سال 2020

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. پسورد فقط ۱۲۳۴۵۶ خیلی باهاش حال می کنم! وقتی همه سایت ها رو ۱۲۳۴۵۶ میزارم، دیگه نمی خوام فکر کنم پسوردم چی بود! خیلی باحاله!

    حک هم بشه خب بشه!

    مثلا تو گجت نیوز ثبت نام کردم، گجت نیوز چه گلی به سر من زده!

    با سپاس