ربات های هوشمند ال جی

ربات های هوشمند ال جی زندگی بشر را آسان‌تر خواهند کرد

ربات های هوشمند ال جی از جمله ربات سرویس دهنده هوشمند LG CLOi ServeBot با ویژگی‌های کارآمد خود می‌توانند زندگی بشر را آسان‌تر کنند.

چندین دهه است که ربات‌ها به بخشی عادی از زندگی ما، به خصوص در کارخانجات تبدیل شده‌اند. اما در زندگی روزمره مصرف‌کنندگان نهایی ربات‌ها هنوز فقط در فیلم‌های سینمایی حضور پررنگی دارند و در آنجا هم معمولا به شکل ربات‌های انسان‌نما به تصویر کشیده می‌شوند که این انسان بودن مزایا و معایب فراوانی به همراه دارد. اما یکی از حوزه‌هایی که انسان نبودن برای ربات‌ها مزیت بسیار بزرگی به شمار می‌رود، این است که آن‌ها ویروس نمی‌گیرند. چیزی که این روزها بسیاری از کارگران خدماتی را عصبانی و زمین‌گیر کرده است.

پیشرو بودن ال جی در صنعت رباتیک

ربات های هوشمند ال جی

شرکت ال جی در کره جنوبی تاثیرگذاری قابل توجهی در این حیطه شکل داده و ربات‌های سرویس دهنده هوشمند این شرکت در مکان‌هایی همچون بیمارستان‌ها، هتل‌ها و رستوران‌ها فعالانه به کمک انسان آمده‌اند. اگرچه این ربات‌ها شباهت چندانی به ظاهر انسانی ندارند، اما برخی از خصوصیات کاملا انسانی را در خود دارند که مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان شیوه تعامل و ارتباط با انسان‌ها دانست. تا جایی که حتی سعی می‌کنند حالات انسانی را روی نمایشگر جایگزین چهره‌شان بازتاب دهند. اما موضوع مهم‌تر این است که ربات‌ها بدون افزایش ریسک گسترش ویروس کارها را انجام می‌دهند.

آشنایی با ربات های هوشمند ال جی

LG CLOi ServeBot بدون نیاز به کنترل از راه دور می‌تواند تا ۱۵ کیلوگرم اقلام مختلف را در سه کشوی داخلی خود به سرعت و کاملا بهداشتی به مقصد برساند. تابستان امسال یکی از این ربات‌های دستیار در بیمارستان دانشگاه ملی سئول مستقر شد که یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مراکز درمانی کره جنوبی است. وظیفه این ربات حمل و تحویل تجهیزات، نمونه‌های خون، نسخه‌های دارو و دیگر اقلام است تا کادر بیمارستان وقت آزاد بیشتری برای تمرکز بر بیماران داشته باشند.

ربات های هوشمند ال جی

اگر رویکردها و دستورالعمل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی به همین شکل ادامه پیدا کنند، در آینده نزدیک مشاهده ربات‌هایی که در رستوران‌ها و کافه‌ها مشغول کار هستند، چندان دور از ذهن نخواهد بود. LG CLOi ServeBot با ۴ قفسه و توان جابجایی تا ۲۰ کیلوگرم بار می‌تواند به راحتی راهش را از میان میزها، صندلی‌ها و مشتریان پیدا کرده، سفارش غذا را به آن‌ها برساند و ظروف کثیف را به آشپزخانه برگرداند. CLOi ServeBot برای جایگزینی خدمه رستوران طراحی نشده، بلکه قرار است مکمل آن‌ها در فعالیت‌های روتین بوده و میزان ارتباط میان خدمه رستوران و مشتریان را به حداقل برساند.

ربات های هوشمند ال جی

همچنین مدل دارای کشوی LG CLOi ServeBot می‌تواند در هتل‌ها اقلام مورد نیاز میهمانان را در اتاق‌های‌شان تحویل دهد تا میزان ارتباطات انسانی را به حداقل برساند. این سرویس در هتل لوکس Konjiam Resort در فاصله یک ساعتی سئول با استقبال خوب کارکنان و میهمانان روبه‌رو شده است. در هتل Konjiam میهمانان می‌توانند با خیال راحت و بدون زیر پا گذاردن فاصله‌گذاری اجتماعی، چند روزی را دور از خانه به استراحت بپردازند.

ربات های هوشمند ال جی

ربات‌های LG CLOi نه‌تنها در حمل و تحویل اشیاء کاربردی هستند، بلکه از آن‌ها در آشپزخانه هم می‌توان استفاده کرد. LG ChefBot سفارشات نودل بسیار خوشمزه‌ای برای مشتریان رستوران‌های زنجیره‌ای CJ Foodville کره جنوبی طبخ می‌کند. در خط سفارش نودل مشتریان می‌توانند ترکیبات مورد علاقه‌شان را انتخاب کنند تا ChefBot در کمتر از یک دقیقه ظرف نودل خوشمزه‌ای را برای‌شان فراهم کند.

ربات های هوشمند ال جی

از هتل‌داری تا بهداشت و درمان و حتی فراتر از آن، ال جی با موفقیت نشان داده که ربات‌های آینده‌نگرانه‌اش همین امروز آماده بهتر کردن زندگی هستند. سرویس‌های این شرکت مانند CLOi ServeBot و دیگر سیستم‌های پیشرفته، پیش‌نمایشی از آینده دلخواه را نشان می‌دهند که طی دوره شیوع و پس از آن، راهکارهای رباتیک می‌توانند به زودی به بخشی دوست‌داشتنی و در دسترس از زندگی روزمره تبدیل شوند.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*