اجرای برنامه های اندروید در مایکروسافت ویندوز 10

اجرای برنامه های اندروید در ویندوز 10 در سال آینده ممکن خواهد شد!

طبق آخرین گزارشات از شرکت مایکروسافت این احتمال وجود دارد که در سال آینده، اجرای برنامه های اندروید در ویندوز 10 به صورت مستقیم انجام شود.

در گذشته سیستم عامل ویندوز تنها پلتفرم حاضر در جهان تکنولوژی بود که همه کاربران با استفاده از رایانه‌های شخصی به آن دسترسی پیدا می‌کردند. پس از آن، رفته رفته سیستم عامل‌های دیگری مانند لینوکس و همچنین مک نیز وارد رقابت شدند که با گستردگی آن‌ها، امروزه شاهد اندروید، iOS و حتی سیستم عامل مخصوص آی پد هستیم. با این وجود پس از گذشت سال‌ها، مایکروسافت به هیچ‌وجه به فکر واگذاری میراث ویندوز به سایر سیستم عامل‌های حاضر نبوده و همچنان آن را پشتیبانی کرده تا همچنان در گردونه رقابت باقی بماند؛ تا حدی که اخیرا گزارش شده که در سال 2021 آخرین نسخه ویندوز 10 قادر خواهد بود تا برنامه‌ها و بازی‌های اندروید را به صورت مستقیم اجرا کند.

البته هم‌اکنون نیز برای اجرای برنامه‌ها و بخصوص بازی‌های اندروید در پلتفرم رایانه شخصی برنامه‌های بسیاری مانند Bluestack وجود دارد. همچنین برنامه دیگری مانند Your Phone که مخصوص پرچمداران سری گلکسی شرکت سامسونگ است به شما اجازه می‌دهد تا با اتصال گوشی به رایانه، برنامه‌های نصب شده خود را به راحتی اجرا کرده و در ویندوز 10 به آن‌ها دسترسی داشته باشید. با این وجود، چنان که به نظر می‌رسد برنامه‌های شرکت مایکروسافت تنها به گوشی‌های گلکسی و همچنین اجرای برخی برنامه‌های محدود ختم نمی‌شود.

اجرای برنامه های اندروید در ویندوز 10

اجرای برنامه های اندروید در مایکروسافت ویندوز 10

کاری که مایکروسافت انجام خواهد داد، تنظیم ویندوز 10 برای اجرای برنامه‌های اندروید به مانند نحوه اجرای آن‌ها در مرورگر گوگل کروم است، اما اینبار تمامی برنامه‌ها و بازی‌های اندروید توسط یک فروشگاه رسمی و به صورت مستقیم دانلود و نصب خواهند شد. البته با وجود دسترسی باز سیستم عامل اندروید و همچنین ریشه داشتن آن در لینوکس، انجام این کار را برای شرکت مایکروسافت یک امر ممکن خواهد کرد، اما تنها مشکلی که این بین وجود دارد گوگل خواهد بود.

اگر از کاربران سیستم عامل اندروید باشید، قطعا درباره فروشگاه گوگل پلی استور و همچنین سرویس‌های این شرکت برای حمایت برنامه‌های اندروید خبر دارید؛ با این وجود اگر مایکروسافت قصد داشته باشد تا اجرای برنامه‌های اندروید در ویندوز را به یک امر قطعی و رسمی تبدیل کند، نیاز به عقد یک قرارداد با گوگل خواهد داشت. در غیر این صورت، اجرای محدود برنامه‌ها و سرنوشت شرکتی مانند هواوی نصیب ویندوز 10 برای اجرای برنامه‌های اندروید خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*