سامسونگ در پی خرید AMD ؟!

بر هیچ کس پوشیده نیست که سامسونگ علاقه و توان بسیاری در تولید پردازنده ها داشته و عملکرد خوبی را در این حوزه از خود نشان داده است.این شرکت تمرکز بسیاری در تولید چیپ های پردازشی داشته و به دنبال کسب جایگاه مناسبی در این بازار است.حالا شایعه شده که سامسونگ علاقه بسیاری به خرید یکی از بزرگترین تولید کنندگان پردازنده در جهان یعنی شرکت AMD است.

اگر این شایعه حقیقت داشته باشد، دور از انتظار نخواهد بود که سامسونگ به غولی بی‌بدیل در تولید پردازنده تبدیل شده و رقیب جدی برای دو شرکت اینتل و کوالکام خواهد شد.غول کره‌ای با این حرکت، بخش CPU و GPU ای‌ام‌دی را تصاحب کرده و عهده‌دار خواهد شد. این اقدام تنها برای سامسونگ سودآور نیست و باید توجه داشت که ای‌ام‌دی به منابع سرشار و عظیم مادی سامسونگ متصل می‌شود که بدین وسیله می‌تواند نیازهای خود در زمینه تحقیق و توسعه فناوری‌های اختصاصی را برطرف کند.

می‌توان این‌گونه بیان کرد که ای‌ام‌دی به فرصتی بسیار عالی برای خروج از رکود اقتصادی دست پیدا کرده و در این میان منفعت زیادی خواهد کرد، همان‌طور که برای سامسونگ این‌گونه است.شایان ذکر است کمپانی ای‌ام‌دی در حال حاضر در تولید پردازنده‌های کامپیوتر فعال است که تصاحب آن توسط سامسونگ مسیر جدیدی را در زمینه تولید چیپ‌های نیمه هادی برای سامسونگ باز خواهد کرد.این مسئله فعلاً یک شایعه بیشتر نیست و هنوز اعلام رسمی از سوی هیچ کدام از طرفین صورت نگرفته است. البته دو طرف تا این لحظه این موضوع را تکذیب هم نکرده‌اند.

منیع : sammobile

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. سلام
    amd یکی از بهترین تولید کننده های کارت گرافیک در دنیا هستش اگه سامسونگ بخره میتونه کیفیت چیپ هایی که میزاره تو محصولاتش رو بهتر کنه