مایکروسافت به زودی یک تبلت سرفیس جدید معرفی خواهد کرد

پس از توقف تولید تبلت سرفیس ۲ مایکروسافت در ماه ژانویه ، حالا وب سایت WinBeta ادعا کرده که مایکروسافت قصد دارد جایگزینی برای سرفیس ۲ روانه‌ی بازار کند که خوشبختانه این بار به جای پردازنده‌های مبتنی بر معماری آرم و سیستم‌عامل ویندوز RT به پردازنده‌های کم‌مصرف و بدون نیاز به فن از اینتل و نسخه‌ی کامل ویندوز ۸ یا ۱۰ مجهز خواهد شد.

این محصول جدید مایکروسافت در مقایسه با سرفیس پرو ۳ از مشخصات متوسطی بهره می برد و این تبلت بر خلاف سرفیس RT تنها به اجرای نرم افزار های مدرن ویندوز ختم نمی‌شود.

Surface-1

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم یکی از مهمترین ویژگی های این تبلت ، استفاده از  پردازنده اینتل اتم یا سری Core M به جای پردازنده‌های مبتنی بر معماری آرم و سیستم‌عامل ویندوز RT است.تلاش اینتل طی سال‌های اخیر منجر به کاهش مصرف انرژی در پردازند‌ه‌های این شرکت و افزایش قدرت و بازده‌ی آن‌ها شد. این دو عامل موجب شد تا پردازنده‌های کم مصرف اینتل حداقل در شاخه‌ی تبلت‌ها بتوانند به راحتی با پردازنده‌های مبتنی بر معماری آرم رقابت کنند و این به معنی مرگ ویندوز RT است. از سال گذشته هیچ محصول مبتنی بر ویندوز RT تولید نشده است و حتی خود مایکروسافت نیز دیگر میلی به تولید سرفیس بر پایه‌ی این سیستم‌عامل ندارد.

قیمت این تبلت جدید هنوز مشخص نیست اما قطعا پایین تر از نسخه های قبلی سری سرفیس است . سرفیس جدید احتمالا کمی قبل از کنفرانس ( Build ) توسعه دهندگان ۲۰۱۵ مایکروسافت معرفی خواهد شد . این کنفرانس در ۲۹ آوریل برابر با ۹ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

منبع : winbeta

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*