افزایش چشم گیر سرعت چاپ ۳ بعدی با فناوری جدید بکار رفته در پرینتر Gizmo 3D

پرینتر های ۳ بعدی رفته رقته در حال پیداکردن جایگاه خود در میان مصرف کنندگان هستند و روز به روز هم به ابزارهایی که با این دستگاه های جالب میتوان تولید کرد افزوده می شود.اما یکی از مشکلاتی که در اکثر این چاپگر های سه بعدی وجود دارد سرعت چاپ در آنها است.حالا یک شرکت استرالیایی در پرینتر سه بعدی جدید خود با نام Gizmo 3D از یک فناوری جدید چاپ استفاده کرده که سرعت فرایند چاپ ۳ بعدی را به طور چشم گیری افزایش داده است.

Gizmo 3D سرعت کار چاپگرهای سه بعدی را به میزان ۲۵ تا ۱۰۰ برابر نمونه های موجود در بازار افزایش داده است.البته روش کار این پرینتر هم تا حدودی متفاوت است و به دلیل بهره گیری از این روش، بدون کاهش دقت چاپ، سرعت آن به شکل قابل توجهی افزایش می یابد.

پرینتر سه بعدی Gizmo 3D طرح های شما را با استفاده از لاک مایع تولید می کند و در روش اختصاصی این شرکت، اجسام از قسمت بالای به پایین ایجاد می شوند. در این روش دیگر خبری از بریده شدن بخش های مختلف اجسام نخواهیم بود و طرح شما به صورت یکنواخت و پیوسته بدون برش خوردن ایجاد خواهد شد.

همانطور که در ویدیوی بالا مشاهده کردید برای ایجاد یک جسم با ابعاد ۵ اینچ در ۳ اینچ، تنها به ۶ دقیقه زمان نیاز دارید و دستگاه می تواند سه جسم را به صورت همزمان ایجاد کند. این پرینتر در مدل پایه با قیمت ۲۵۰۰ دلار و در مدل حرفه ای با قیمت ۶۰۰۰ دلار از ماه سپتامبر در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. لیزر بود فک کنم
    یه جمجمه رو پرینت میکنه راستی