حالت دارک مود

مقایسه حالت دارک مود و عادی در مصرف شارژ باتری گوشی‌های هوشمند

در مقایسه حالت دارک مود و عادی نمایشگر گوشی‌های هوشمند با ما همراه باشید تا ببینیم که کدام یک در مصرف شارژ باتری عملکرد بهینه‌تر و در نتیجه بهتری را نشان می‌دهد.

حتما با عرضه گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای اولد (OLED) با حالتی به نام دارک مود آشنا شده‌اید؛ ویژگی جالبی که در نسخه‌های جدید سیستم عامل iOS و همچنین اندروید ۱۰ به گوشی‌ها اضافه شده و همانطور که از اسمش هم پیداست، باعث می‌شود تا نمایشگر شما تاریک شود. اما آیا مزیت این حالت تنها در استفاده گوشی در هنگام شب خواهد بود؟

اگر درباره نمایشگرهای اولد اطلاعاتی داشته باشید، قطعا می‌دانید که آن‌ها ویژگی خاصی دارند که اگر رنگ پیکسل‌ها سیاه شود، خاموش می‌شوند. با این کار استفاده از آن پیکسل‌های خاص متوقف می‌شود و در نتیجه برق بسیار کمتری مصرف می‌شود. با این حال هنگامی که با گوشی کار می‌کنید و نمایشگر به صورت ثابت سیاه نیست، عجیب است که چگونه به گفته سازندگان، این حالت باعث ذخیره مصرف شارژ گوشی می‌شود. به همین منظور، امروز نگاهی خواهیم انداخت به یه آزمایش جالب که در آن، دو گوشی یکسان را در حالت دارک مود و عادی در مقابل یکدیگر قرار می‌دهند تا ببینیم که کدام یک از آن‌ها می‌تواند که در مصرف شارژ عملکرد بهینه‌ای را از خود نشان دهد.

آیا حالت دارک مود در ذخیره مصرف شارژ گوشی تاثیر دارد؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*