دستگاه بازیافت خانگی Lasso

Lasso در حال کار روی تولید یک دستگاه بازیافت خانگی است

کمپانی Lasso در حال کار روی تولید یک دستگاه بازیافت خانگی است که تا سال ۲۰۳۳ عرضه می‌شود. این دستگاه مثل یخچال و فریزر، یک وسیله زیبا است که در آشپزخانه قرار می‌گیرد.

بازیافت فرآیند ساده‌ای به نظر می رسد. مواد مختلفی مانند پلاستیک، شیشه و آلومینیوم می‌توانند مجدداً استفاده شوند؛ بنابراین شما باید منتظر جمع‌آوری این مواد باشید. اما واقعیت چیز دیگری است. آنچه قابل بازیافت است، به جایی که در آن زندگی می‌کنید بستگی دارد. و اگر به دلیل پسماند مواد غذایی یا دیگر مواد مخلوط شده هرگونه آلودگی وجود داشته باشد، هر چیزی که شما جمع کرده‌اید ناگزیر باید به یک مرکز بازیافت زباله انتقال پیدا کنند. راه حل چیست؟

احتمالاً یک شرکت به نام Lasso Loop Recycling راه حل خوبی برای این مشکل دارد. این استارتاپ بریتانیایی در حال کار روی یک دستگاه بازیافت خانگی است که زباله‌ها را جهت بازیافت کردن جمع آوری، تمیز و دسته بندی خواهد کرد. بهتر این که دستگاه بازیافت زباله خانگی Lasso Loop Recycling ظاهری شبیه به یک وسیله آشپزخانه دارد. در واقع اگر آن را کنار یخچال، ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی خود بگذارید، چهره زشتی به آشپزخانه شما نمی‌دهد.

دستگاه بازیافت خانگی Lasso چگونه کار می‌کند؟

دستگاه بازیافت زباله در دست توسعه لاسو دارای یک اسلات به صورت عمودی یا یک سینی برای انداختن اقلام به داخل آن است. سپس مجموعه‌ای از دوربین‌ها و حسگرها بسته‌بندی‌ها را تحلیل و بررسی می‌کند و اگر قابل بازیافت باشند در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری خواهند کرد. سپس یک شیء به شما بازگردانده خواهد شد. در غیر این صورت مواد با بخار تمیز خواهند شد و روی آن‌ها برچسب مواد غذایی، چربی و آلودگی می‌خورد. در نهایت تمام زباله‌ها به پایین رفته و در محفظه اختصاصی که در زیر لاسو تعبیه شده قرار می‌گیرد. وقتی جعبه‌ها پر شد، شما می‌توانید از یک اپلیکیشن موبایل برای سازماندهی یک مجموعه زباله تفکیک شده استفاده کنید. سپس شرکت‌های تولیدکننده می‌توانند بسته بندی‌هایی که روی هر کدام از آن‌ها نام مواد تشکیل دهنده نوشته شده را از شما خریداری کنند و مطمئن باشند در تولید محصولات جدید خود از چه موادی استفاده می‌کنند.

دستگاه بازیافت خانگی Lasso

از نظر تئوری این سیستم می‌تواند کارخانجات بازیافت را از سر راه بردارد و مجموعه مواد بسته‌بندی شده را مستقیماً به تولیدکنندگانی برساند تا از مواد پسماند منازل کاربران به تولید محصولات خود بپردازند. آلدوس هیکس، مدیرعامل کمپانی Lasso معتقد است که همه باید با بازیافت مثل کارهای عادی مثل شستن ظروف و لباس‌ها رفتار کنند. هیکس ماه گذشته در رویداد TEDx عنوان کرده بود که میلیون‌ها خانوار در حال قدم برداشتن در مسیری که ما می‌خواهیم هستند. وی می‌گوید:

به عنوان مثال، ما از ماشین لباسشویی خود برای تمیز کردن لباس‌ها استفاده می‌کنیم؛ بنابراین می‌توانیم بارها و بارها از لباس‌هایمان استفاده کنیم. اکنون ماشین لباسشویی به عنوان یک وسیله در منزل قرار دارد. پس چرا یک وسیله بازیافت خانگی نداشته باشیم؟

اگرچه گجت مفهومی لاسو نقاط ضعفی را هم دارد. پروژه این کمپانی در حال حاضر از ۷ نوع متریال پشتیبانی می‌کند که شامل آلومینیوم و استیل، دو نوع پلاستیک و سه نوع شیشه می‌شود. متأسفانه کاغذ و کارتن که بیشترین استفاده را در سفارش‌های آنلاین دارند، در این فهرست دیده نمی‌شوند.

مشکل بعدی دستگاه بازیافت خانگی Larsso قیمت آن است. هیکس می‌گوید این نسخه مفهومی در سه ماهه جاری آماده می‌شود. هرچند نسخه تجاری این محصول در سال ۲۰۳۳ عرضه خواهد شد و قیمت آن می‌تواند بیش از ۳۵۰۰ دلار باشد. این قیمت بسیار زیادی است. اما اگر به خاطر داشته باشید اولین یخچال فریزرها نیز قیمت بسیار بالایی داشتند. هیکس می‌گوید در سال ۱۹۱۹، مردم برای خرید یک خودرو کاملاً معمولی چنین هزینه‌ای می‌کردند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. عالیه