۲۰۱۵ Toyota Aygo : ریزنقش ژاپنی در نمایشگاه خودرو ژنو

2015 toyota aygo

همانطور که اطلاع دارید ، نمایشگاه سالانه خودرو ژنو در جریان است.تویوتا نسل دوم خودرو Aygo را برای رقابت با دو محصول فرانسوی ، نسل دوم پژو ۱۰۸ و سیتروئن C1 ، در این نمایشگاه معرفی کرده که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

نسل دوم Aygo با رشد ۲۵ میلی متری در  طول و کاهش ۵ میلی متری در ارتفاع مواجه بوده است . پس از این تغییرات طول و ارتفاع این خودرو به ترتیب به ۳۴۵۵ و ۱۴۶۰ میلی متر رسیده است . Aygo در مقایسه با پسرعموهای فرانسویش به علت افزایش ۸ میلی متری فاصله بین چرخ ها (track) و بهره گیری از  گرافیک X در نمای جلو ، چهره ای به مراتب جذاب تر دارد .  طراحی متفاوت در نمای عقب نیز سبب شده است تا خودرو بزرگ تر از آنچه که هست به نظر بیاید .

{photo}92/12/14/2015-Toyota-Aygo{/photo}

موتور ۳ سیلندر یک لیتری با قدرت ۶۸ اسب بخار و گشتاور ۹۵ نیوتن متر وظیفه تامین نیرو محرکه برای این کامپکت شهری را بر عهده دارد . به لطف این پیشرانه و کاهش ضریب درگ تا ۰.۲۹ ، مصرف سوخت Aygo در یک بازه اقتصادی قرار دارد ، تنها ۴.۱ لیتر به ازای پیمودن ۱۰۰ کیلومتر !

در کابین نیز شاهد استفاده از یک کنسول ساده ذوزنقه ای هستیم که کاملا با ماهیت اقتصادی خودرو هماهنگ است . تغییر ابعاد افزایش ۲۹ لیتری فضای بار را سبب شده است . صفحه نمایش ۷ اینچی لمسی و دوربین دید عقب از دیگر امکانات نسخه استاندارد Aygo می باشد .

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*