دانلود با سرعت ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه با اینترنت ۴G ایرانسل !

مهندس علیرضا قلمبر دزفولی ، مدیرعامل ایرانسل از امکان دانلود با سرعت ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه با اینترنت ۴G ایرانسل خبر داد و گفت: ظرف مدت کوتاهی که از ارایه خدمات نسل سوم و چهارم ایرانسل می‌گذرد، درحال حاضر بیش از ۲۱ میلیون کاربر دیتایِ حرفه‌ای در شبکه ایرانسل فعال هستند و تعداد مشترکان شبکه‌های نسل سوم و چهارم ایرانسل هم به بیش از هفت میلیون مشترک افزایش یافته است.

مدیرعامل ایرانسل در مراسم رونمایی و عرضه رسمی گوشی‌های جدید S6 و S6 Edge سامسونگ که با سیم کارت نسل چهار و اینترنت رایگان ایرانسل به خریداران عرضه می‌شود، گفت:

یکی از قابلیت‌های ویژه S6 چیپ‌ست‌هایی است که در آن بکار رفته است که از فناوری Cat6 پشتیبانی می‌کند. به گفته وی تاکنون در گوشی‌های سامسونگ عموما از چیپ‌ست‌های با قابلیت پشتیبانی از Cat4 استفاده می‌شد که حداکثر سرعت دانلود روی آنها نمی‌توانست به ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه برابر با تکنولوژی نسل چهارم ایرانسل برسد، درحالی‌که توانمندی فنی شبکه نسل چهارم ایرانسل این امکان را فراهم کرده بود و اکنون گوشی‌های جدید سامسونگ که به بازار ایران عرضه شده، از چیپ‌ست‌های Cat6 برخورداراند و قابلیت دانلود دیتا تا سرعت ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه را دارند.

مدیرعامل ایرانسل افزود:

به دنبال همکاری میان سامسونگ و ایرانسل، با هر گوشی S6 که از طریق فروشگاههای سامسونگ عرضه می‌شود، یک سیم‌کارت نسل چهارم نیز به کاربران ارائه خواهد شد و به مدت یک سال، ۲۰ درصد بیشتر از بسته دیتاهای مورد استفاده مشترک، ترافیک رایگان به وی اهدا خواهد شد. دزفولی گفت: زمانی که ما وارد بازار تلفن همراه کشور شدیم، به ناچار و براساس پروانه دریافت شده باید نسبت به ارایه فناوری‌های تلفن همراه روی نسل‌های ۲.۵ و ۲.۷۵ یا EDGE اقدام می‌کردیم. براساس این تکنولوژی، حداکثر سرعت دانلود روی گوشی محدود به حداکثر ۱۰۰ کیلوبیت در ثانیه بود اما پس از پایان دوره انحصار نسل سوم تلفن همراه در کشور، در دولت جدید و در شهریور ماه سال ۹۳ موفق شدیم پروانه ارتقا به نسل‌های سوم، چهارم و بالاتر تلفن همراه را دریافت کنیم.

به گفته دزفولی، ایرانسل در مدت کوتاهی که پروانه جدید را دریافت کرده، موفق شده بیش از ۲۰۰ شهر کشور را تحت پوشش شبکه ۳G و بیش از ۵۰ شهر کشور را تحت پوشش شبکه ۴G قرار دهد. وی، تفاوت عمده نسل‌های دو، سه و چهار تلفن همراه را در سرعت دانلود و سرعت تبادل اطلاعات عنوان کرد و گفت:

با نسل سوم تلفن همراه، سرعت تقریبا تا ۲۱ مگابیت و با روش‌هایی تا حداکثر ۴۲ مگابیت بر ثانیه و با نسل چهارم امکان دانلود ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه و با روش‌هایی تا ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه میسر می‌شود.

به گفته مدیرعامل ایرانسل، یکی از نیازمندی‌ها برای بهره‌مندی از نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه، در دسترس بودن گوشی مناسب در بازار است.

منبع : ایرانسل

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۰ دیدگاه

 1. طرف تست توی شرایط آرمانی رو میگه! محیطی که کاملا آنتن دهی خوب باشه. هیچ کس از اون دکل بجز تو اینترنت نگیره ساعت ۶ صبح باشه. تازه اینایی که گفت مگابیت بر ثانیه هست باید تقسیم بر ۸ کنی تا مگابایت بر ثانیه رو بهت بده.

  والا من ۳g دارم به زور به ۱ مگ بر ثانیه تو شرایط خاص رسیده. ولی اون ۲۱ مگابیت رو تو خواب هم رو ۳g نمیبینید ۲۴ مگاببیت (۸ مگ بر ثانیه) رو روی ۴g با گوشی s7 تونستیم بگیریم. دیگه بقیه اعداد

 2. با سرعت وحشتناک ۵۰۰ کیلو بر ثانیه به صورت ۴G داشتم دانلود می کردم و یهو تبدیل شد به وضعیت g و سرعت زیر ۱۰ کیلو رسید . فایلی که در حال دانلود بود نیمه کاره موند و اعتبار هم دیگه نصفش رفته بود و از اول هم تنمی شد کلشو دانلود کرد و باید دوباره اعتبار می خریدم و بدتر اینکهاو فایل رو هم از یک ساید با کلی دردسر خریده بودم و فقط یکبار می شد دانلودش کرد .
  خداییش ماها همیشه بدبختیم و هیچی رو بهمون از اول عمر درست و حسابی ندادن و بهونه آوردن .
  بیچاره ما مردم

 3. یکی دارم به زور ۳۰۰ کیلو بایت دانلود میکنه اونم با آنتن دهی کامل چه برسه به ۱۵۰ مگ بر ثانیه

 4. یعنی عاشق این یه تیکش ام:
  “به دنبال همکاری میان سامسونگ و ایرانسل”
  :Worry:

 5. بنظرم اینا توبهشت امکان پذیره مدیر عامل ایرانسل داره تورویا سیرمیکنه

 6. خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 7. یعنی شرکت سامسونگ اینقدر کوچیکه که با ی شرکت … مثل این همکاری کرده :The-Incredible-Hulk: :Ssshh:

 8. فکر کنم طرف داشته توهم میزده!!!