شما هم به یافتن هواپیمای مفقود شده مالزی کمک کنید

missing Malaysia Airlines flight

مقامات مالزی همچنان موفق به یافتن هواپیمای MH370 خطوط هوایی مالزی ایرلاینز که در اواخر هفته ارتباط خود را با کنترل ترافیک هوایی به شکل مرموزی از دست داده بود نشده‌اند؛ اما یک اوپراتور ماهواره‌ای در آمریکا فکر می‌کند که استفاده از نیروی عمومی می‌تواند راهگشا باشد. آنگونه که وال‌استریت ژورنال گزارش می‌کند، کمپانی DigitalGlobe مستقر در کولورادو، دو فروند از ماهواره‌های خود را به جستجو در خلیج تایلند و دریای چین جنوبی اختصاص داده و تلاش نموده مناطقی که تحت پوشش سایر ماهواره‌ها نبوده یا بعلت شرایط آب و هوایی احتمال اشتباه در آن‌ها موجود بوده را هدف قرار دهد. تصاویر ماهواره‌ای بدست آمده بزودی بصورت آنلاین در دسترس خواهند بود که با استفاده از آن‌ها هرکسی قادر خواهد بود در فرآیند جستجو مشارکت کند.

این کمپانی همچنین در حال جستجو در تنگه مالاکا نیز هست تا گزارشات پیشین در خصوص احتمال خروج هواپیما از محدوده کوچک مورد نظر را نیز راستی آزمایی کند. تصاویر ماهواره‌ای بدست آمده بزودی بصورت آنلاین در دسترس خواهند بود که با استفاده از آن‌ها هرکسی بصورت داوطلبانه قادر خواهد بود در فرآیند جستجو مشارکت کند. این تصاویر در Tomnod منتشر خواهند شد که یک وب‌سایت crowdsourcing است که کاربران در آن به فرآیند کشف بازماندگان در بلایای طبیعی و دیگر حادثه‌های مشابه کمک می‌کنند.

پس از آنکه DigitalGlobe اولین تصویر ماهواره‌ای خود را در روز دوشنبه منتشر کرد، این وب‌سایت شاهد هجوم بی‌سابقه کاربران و ایجاد ترافیک بالایی بود که توسط بیش از ۵۰۰ هزار بازدیدکننده یکتا در ۲۴ ساعت اول ایجاد شده و در نهایت منجر به ریبوت سرور آن شد. بر اساس گفته‌ی مدیر ارشد DigitalGlobe، آقای لوک بارینگتون، صد هزار کاربر تصویر اولیه را مورد بررسی قرار دادند که در نهایت آمار صد بار مرور هر پیکسل را بدست می‌دهد.

DigitalGlobe درآمد خود را از طریق تکیه بر قراردادهای دولتی و مشتریان بخش خصوصی تأمین می‌نماید؛ اما تلاش‌هایی که این کمپانی در خصوص رخدادهای اینچنینی انجام می‌دهد بصورت رایگان و داوطلبانه صورت می‌گیرد. در گذشته نیز کمپانی مذکور از تکنولوژی‌های خود برای جستجو بدنبال کشتی Nina که سال پیش در سواحل استرالیا مفقود شده بود استفاده نمود و Lord's Resistance Army را نیز در طی عبور از جمهوری دموکراتیک کنگو ردیابی و همراهی کرده بود. بارینگتون اظهار نموده که کمپانی متبوع وی کلیه اقدامات لازم را همچون کاربران وبسایت Tomnod بصورت رایگان انجام می‌دهد و اذعان کرده که آن‌ها در تلاش هستند دنیا را به جای بهتری تبدیل کرده و این موضوع را در سرلوحه فعالیت‌های خود قرار خواهند داد.

منبع : theverge

 

Join the search for the missing Malaysia Airlines flight

Satellite operator hopes crowdsourcing will help locate missing aircraft

Authorities have yet to locate Malaysia Airlines flight MH370, which mysteriously lost contact with air traffic control on over the weekend, but a satellite operator in the US hopes that crowdsourcing could help find it. As the Wall Street Journal reports, Colorado-based DigitalGlobe has sent two of its satellites to survey the Gulf of Thailand and the South China Sea, targeting areas that haven't been covered by other satellites or where inclement weather could have hindered previous attempts. The company is also looking at the Strait of Malacca, after (disputed) reports yesterday suggested that the aircraft could have traveled far off course. The company's images should be available online by early Wednesday, where volunteers will be able to help scan them.

The images will be published on Tomnod, a crowdsourcing site where users help identify debris from natural disasters or other incidents. After DigitalGlobe published its first satellite images on Monday, the site saw an unprecedented influx of traffic — more than 500,000 unique visitors within 24 hours — forcing it to reboot its servers. According to DigitalGlobe senior manager Luke Barrington, 100,000 users scanned the first images, collectively examining each pixel 100 times over.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*