اپل آیفون های بعدی را از آلیاژی مستحکم خواهد ساخت

خم شدن آیفون ۶ پلاس ، سال گذشته جنجال بزرگی به پا کرد.هرچند که کمپانی اپل هیچ وقت زیر بار این موضوع نرفت و تعداد کسانی را که از این موضوع به اپل شکایت کرده بودند نیز کمتر از ۱۰ نفر اعلام نمود.با این حال به نظر می رسد امسال اپل می خواهد از آلیاژ مستحکم تری در آیفون های بعدی که احتمالا آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس نام گذاری خواهند شد ، استفاده کند.

یک منبع تایوانی از تغییر جنس آیفون ۶ اس خبر داده است. طبق این گزارش آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس با آلیاژ جدیدی از آلومینیوم با درجه ۷۰۰۰ ساخته خواهد شد.

Aluminum-7000-Apple-800x363

آلومینیوم ۷۰۰۰ در حال حاضر بیشتر در بدنه دوچرخه و موتورهای مسابقه‌ای مورد استفاده قرار می گیرد و استحکام آن نسبت به آلیاژهای معمول آلومینیومی تا ۶۰ درصد بیشتر است. تراکم و چگالی این فلز یک سوم تراکم فولاد ضد زنگ خواهد بود. اپل پیش از این نیز از این نوع از آلومینیوم در ساعت خود موسوم به اپل واچ استفاده کرده بود جایی که استحکام این فلز سبک‌وزن با دانه‌های میکروسکوپی zirconia بسیار افزایش پیدا کرده و جلوه‌ای اطلسی مانند به فلز بخشیده شده است.

دیگر شنیده ها در مورد آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس حکایت از استفاده از تکنولوژی Force touch دارند. با این تکنولوژی گوشی به میزان فشار دست نیز حساس خواهد بود و می توان در برنامه های آینده این مورد جای بگیرد. همچنین شایعات از رم دو گیگابایت برای آیفون ۶ اس خبر می دهند.بدنیست بدانید، ظاهرا اپل قرار است امسال در کنار این دو گوشی گوشی سومی با نام ۶ سی و با صفحه نمایش ۴ اینچ معرفی کند.

منبع : macrumors

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. درسته که بعضی ها طرفدار کیبورد فیزیکی هستند، ولی با یه نگاه کلان به بازار موبایل به نظر میرسه با این طرح ها آیفون داره راهی رو میره که نوکیا یک دهه قبل رفت، تو باقالیا!

  2. شاید کیبورد فیزیکی رو بعضی ها بپسندن ولی با یه نگاه کلان به بازار گوشی موبایل به نظر میرسه که اندروید داره راهی رو که نوکیا رفت، میره، تو باقالیا!

  3. رم اگه یک باشه یا دو فرقی نداره چون سیستم عامل ای او اس خیلی سریع و بهینه هست و نیازی به حافظه ی زیاد نداره همیشه محصولات اپل روی کاغذ خیلی ضعیف هستند ولی در عمل خیلی بیشتر از پرچمدارهای سامسونگ سریع ترند.

  4. عالیه

    من پارسال میخواستم آیفون ۶+ بخرم ولی بخاطر خم شدنش و استفاده نکردن از یاقوت کبود نخریدم ولی امسال بعد از یک سال صبر صد در صد آیفون ۶ اس+ رو میخرم

    مرسی بیشتر خبر از محصولات اپل بذارین