بازی پابجی لایت

سرورهای بازی پابجی لایت به زودی غیرفعال خواهند شد

طبق اخبار منتشر شده، سرورهای بازی پابجی لایت – PUBG Lite به زودی خاموش می‌شوند و این بازی رایگان برای همیشه از دسترس خارج خواهد شد.

بازی پابجی لایت که دو سال قبل به صورت رایگان عرضه شد، به انتهای راه رسیده و به زودی پرونده آن بسته خواهد شد.

سازندگان پابجی، نسخه لایت این بازی را منتشر کرده بودند تا بتوانند با عناوین بتل رویال رایگان بزرگی همانند فورتنایت رقابت کنند. مسلما می‌دانید که پابجی اصلی به سخت افزار نسبتا بالایی نیاز دارد (و البته یک عنوان پریمیوم به حساب می‌آید که باید آن را خریداری کنید)، هدف از این نسخه سبک‌تر این بود که مخاطبان بیشتری توانایی اجرای آن را داشته باشند. پابجی لایت از گرافیک ضعیفی بهره می‌برد اما از نظر گیم پلی، تغییرات خاصی نسبت به نسخه اصلی نداشت.

بازی پابجی لایت به پایان خط رسید

با تصمیم شرکت تنسنت، این بازی از تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۲۱ (۹ اردیبهشت ۱۴۰۰) از دسترس خارج می‌شود و پس از آن، مخاطبان باید به سراغ نسخه موبایل یا اصلی بروند.

بازی پابجی لایت

نسخه آزمایشی این بازی در سال ۲۰۱۹ برای کشور تایلند عرضه شد و در ادامه به اروپا آمد. پابجی لایت هرگز به آن چیزی که سازندگان انتظار داشتند، تبدیل نشد و نتوانست مخاطبان گسترده‌ای داشته باشد. در سوی دیگر، نسخه اصلی پابجی نیز در چند مدت اخیر با افت شدید مخاطب رو به رو شده و اکثر طرفداران ژانر بتل رویال ترجیح می‌دهند که آثاری همانند کال آف دیوتی: وارزون، اپکس لجندز یا فورتنایت را تجربه کنند. البته اوضاع برای پابجی موبایل همچنان ایده آل است و این نسخه بیش از ۱ میلیارد بار دانلود شده و هنوز هم جز پرطرفدارترین عناوین گوشی‌های هوشمند است.

مجموعه پابجی اگرچه دیگر آن شکوه سابق را ندارد اما سازندگان در تلاش هستند تا شرایط را تغییر دهند. طرفداران به زودی شاهد عرضه یک نسخه فرعی جدید خواهند بود که بسیار مدرن‌تر از نسخه اصلی است و پابجی: نیو استیت (PUBG: New State) نام دارد. این بازی هم اگر چه متفاوت به نظر می‌رسد اما رقیبان بزرگی در بازار دارد و باید دید آیا می‌تواند به موفقیت مناسبی دست یابد یا خیر. شرکت تنسنت، در حال توسعه یک بازی زامبی محور سبک بقا به نام آن‌داون (Undawn) هم هست که اگر با تاخیر مواجه نشود، تا چند ماه آینده انتشار خواهد یافت.

شما همچنان تا تاریخ ۹ اردیبهشت فرصت دارید بازی پابجی لایت را تجربه کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. من که اصلا پابجی نسخه لایتش بازی نمیکردم ولی مثل اینکه خیلیا تو ایران بازی میکردن به فنا نرفتن این همه وقت

    گذاشتن روش مگه اینکه بتونن اکانتشون رو انتقال بدن نسخه اصلی