مایکروسافت اج : این نام مرورگر پیش‌فرض ویندوز ۱۰ خواهد بود

پروژه اسپارتان ، این نام رمزی بود که تا امروز برای مرورگر جدید مایکروسافت انتخاب شده بود.اکنون کمپانی مایکروسافت در جریان کنفرانس بیلد ۲۰۱۵ رسما مرورگر جدید خود را ” مایکروسافت اج ” (Microsoft Edge) نام گذاری کرده و برخی دیگر از ویژگی های آن را شرح داده است.استفاده از موتور EdgeHTML دلیل انتخاب این نان برای مرورگر جدید  مایکروسافت بوده است.

البته مرورگر کهنه کار اینترنت اکسپلورر هم همچنان برای مشتریان شرکتی مایکروسافت به حیات خود ادامه خواهد داد.مایکروسافت اج ساده است و رنگ و بویی مینیمالیستی به خود گرفته تا بتواند در بازار آینده مرورگرها جایگاه واقعی خود را کسب کند. به گفته Joe Belfiore، مایکروسافت اج مرورگری است که کاربران برای انجام امور خود به آن رجوع خواهند کرد و محقق شدن این امر مستلزم وجود افزونه‌های کاربردی در آن است.

Microsoft-Edge-1

علاوه بر قابلیت‌هایی چون کرتانا، پشتیبانی از قلم‌های دیجیتال برای یادداشت نویسی و حالت Reading استثنایی، مایکروسافت در کنفرانس بیلد اعلام کرد که این مرورگر قادر به پشتیبانی از افزونه‌های کروم و فایرفاکس را نیز خواهد داشت.

بنابراین به نظر می‌رسد مایکروسافت همان سیاستی را که در قبال اپلیکیشن های iOS و اندروید در پیش گرفته، در بخش مرورگر و افزونه‌های کاربردی آن نیز پی خواهد گرفت. البته با توجه به نهایی نشدن این مرورگر، مایکروسافت در حال حاضر جزئیات زیادی از این قابلیت جدید منتشر نکرد.مایکروسافت اج مرورگر پیش‌فرض ویندوز ۱۰ خواهد بود و قطعا مانند اینترنت اکسپلورر جایگاه نخست مرورگرهای دنیا را از آن خود خواهد کرد.

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اگه قابلیت نصب افزونه داشته باشه فوق العاده می شه. :Approve: