تاچ بار از مک بوک پرو ۲۰۲۱ حذف می‌شود

آیا سرانجام تاچ بار از مک بوک پرو ۲۰۲۱ حذف می‌شود؟

اسناد جدیدی که توسط هکرها از کارخانجات اپل دزدیده شده نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد سرانجام تاچ بار را از مک بوک پرو ۲۰۲۱ خود حذف کند و کلیدهای رایج سری F را جایگزین آن‌ها کند.

چند سال پیش بود که اپل تاچ بار را روی لپ تاپ‌های سری مک بوک پرو خود معرفی کرد. این قابلیت یک تغییر انقلابی در طراحی لپ تاپ محسوب می‌شود، اما اکنون اینطور به نظر می‌رسد که تکراری شده است. در واقع شایعات جدید نشان می‌دهد که اپل احتمالاً تاچ بار را از مدل‌های جدید مک بوک پرو حذف خواهد کرد.

حذف تاچ‌بار و اضافه شدن پورت‌های جدید به مک بوک پرو ۲۰۲۱

اینطور به نظر می‌رسد که شایعات جدید به دست ما رسیده واقعیت داشته باشد. جزئیات به بیرون درز کرده از شرکت اپل نشان می‌دهد که مک بوک پرو ۲۰۲۱ فاقد تاچ بار خواهد بود و اپل در بالای کیبورد این لپ تاپ از کلیدهای فیزیکی معمولی سری F استفاده خواهد کرد. در همین گزارش همچنین به بازگشت برخی پورت‌ها به لپ تاپ‌های جدید اپل اشاره دارد. در نسخه گذشته تنها ۴ پورت USB C (با تاندربولت) و یک جک هدفون تعبیه شده بود.

در صورتی که این گزارش به واقعیت تبدیل شود، مک بوک پرو جدید یک درگاه HDMI، یک درگاه USB-C و یک اسلات کارت حافظه SD را روی فریم راست خود ارائه می‌کند، در حالی که روی فریم چپ آن نیز کانکتور MagSafe، دو درگاه USB-C و یک جک هدفون حضور خواهد داشت.

گفته می‌شود این اطلاعات جدید با بررسی تصاویر شماتیکی به دست آمده که توسط گروهی از هکرها از اسناد اپل دزدیده شده است. این تصاویر از Quanta، یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین تأمین کنندگان قطعات شرکت اپل دزدیده شده است. گروه هکر مسئول این دزدی نیز از اپل درخواست باج ۵۰ میلیون دلاری کرده است تا جزئیات را فاش نکند. اما اکنون نشت این اطلاعات نشان می‌دهد که اپل تمایلی برای پرداخت این رقم نداشته یا هنوز اقدام به انجام آن نکرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*