دوربین نوکیا X50 / نوکیا ۹

دوربین نوکیا X50 از ماژول پنجگانه تشکیل خواهد شد

دوربین نوکیا X50 شامل مجموعه‌ای از ۵ لنز خواهد بود. همچنین صفحه نمایش این گوشی دارای رزولوشن +QHD و نرخ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتز است.

دوربین نوکیا X50 دومین نمونه دوربین پنج‌گانه مورد استفاده در گوشی‌های این سازنده فنلاندی است. HMD Global در سال ۲۰۱۹ از نوکیا ۹ پیورویو به عنوان اولین گوشی دنیا با دوربین پنج‌گانه رونمایی کرد. پیش از این گزارش‌های متعددی پیرامون جانشین این گوشی منتشر شده بود، اما شرکت فنلاندی از عرضه یک گوشی پرچمدار اجتناب می‌کرد. اطلاعات جدید منتشر شده توسط Nokia Power User حکایت از تلاش نوکیا برای عرضه یک گوشی میانرده قدرتمند با دوربین پنج‌گانه برای جایگزینی نوکیا ۸.۳ ۵G دارد. احتملا این گوشی به عنوان عضوی از سری ایکس معرفی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، دوربین نوکیا ایکس ۵۰ دارای لنز اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی است. انتظار می‌رود که این گوشی با صفحه نمایش ۶.۵ اینچی پیور دیسپلی وی ۴ با رزولوشن +QHD و نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز همراه باشد. همچنین تراشه معرفی نشده اسنپدراگون ۷۷۵G (با شماره مدل SM7350) قلب تپنده میان رده قدرتمند نوکیا خواهد بود.

دوربین نوکیا X50 / نوکیا 8.3

انرژی مورد نیاز نوکیا ایکس ۵۰ احتمالاً توسط یک باتری ۶۰۰۰ میلی آمپری تأمین خواهد شد. اخیراً یک باتری با ظرفیت ۶۰۰۰ میلی آمپر برای یک گوشی معرفی نشده نوکیا در پلتفرم TUV رؤیت شده بود. از دیگر اطلاعات منتشر شده می‌توان به پشتیبانی از شارژ سریع ۲۲.۵ وات اشاره کرد.

هیچ اشاره‌ای به جزئیات چهار لنز دیگر دوربین نوکیا X50 نشده است. هرچند انتظار می‌رود که این ترکیب پنج‌گانه شامل یک لنز فوق عریض، حسگر عمق، لنز ماکرو و تله فوتو ‌باشد. همچنین احتمالاً شرکت زایس سازنده دوربین این گوشی باشد و از فناوری صدای OZO در آن استفاده خواهد شد. هیچ‌گونه اطلاعات دیگری در مورد مشخصات دیگر این دستگاه منتشر نشده است.

مشخص نیست چرا کوالکام باید از تراشه‌ای به نام اسنپدراگون ۷۷۵G رونمایی کند، زیرا این شرکت آمریکایی به تازگی از تراشه ۵ نانومتری اسنپدراگون ۷۸۰G به عنوان جایگزین مدل قدیمی‌تر اسنپدراگون ۷۶۵/۷۶۵G رونمایی کرده است. شماره مدل این تراشه SM7350-AB است. بنابراین مشخص نیست کدام پردازنده در نوکیا X50 جای خواهد گرفت.

نظر شما کاربران گجت نیوز درباره دوربین نوکیا X50 چیست؟ آیا می‌تواند بالاخره نوکیا را به جایگاه سابق خود برساند؟