ویروس کرونا جهش یافته هندی

ویروس کرونا جهش یافته هندی می‌تواند تاثیر واکسن را به میزان چشمگیری کاهش دهد

محقق ارشد سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد ویروس کرونا جهش یافته هندی با سرعت زیادی در حال گسترش بوده و می‌تواند تاثیر واکسن را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

ویروس کرونا جهش یافته هندی با سرعت چشمگیری در حال گسترش بوده و این کشور اخیرا رکورد ابتلای بیش از ۴۰۰ هزار نفر و مرگ بیش از ۴ هزار نفر را در یک روز به ثبت رساند. شواهد حاکی از آن است که دولت هند در کنترل شیوع این ویروس موفق نبوده و حتی برخی از محققان بر این باورند آمارهای واقعی از آنچه که این کشور اعلام می‌کند بیشتر است.

کاهش کارایی واکسن در مقابل ویروس کرونا جهش یافته هندی

سومیا سوامیناتان، محقق ارشد سازمان جهانی بهداشت عنوان کرد با بررسی ویژگی‌های اپیدمیولوژیکی در هند متوجه شدیم این جهش ویروس کرونا با سرعت زیادی در حال گسترش بوده و باعث از بین رفتن مصونیت ایجاد شده از طریق واکسیناسیون می‌شود. وی افزود نوع B.۱.۶۱۷ ویروس کرونا نخستین بار در اکتبر سال ۲۰۲۰ در هند شناسایی شد که در بحران فعلی هند نقش اصلی را دارد.

این محقق ارشد سازمان جهانی بهداشت در ادامه نوع B.۱.۶۱۷ ویروس کرونا را از نوع نگران‌کننده معرفی کرد؛ چرا که این ویروس با جهش‌های متعدد خود باعث افزایش سرعت انتقال می‌شود و همچنین خود را در مقابل آنتی بادی‌هایی که توسط واکسن تولید می‌شود مقاوم خواهد کرد. سومیا سوامیناتان در ادامه بیان کرد گونه هندی ویروس کرونا و سایر گونه‌های این ویروس که جهش‌های متعددی را تجربه کردند سرانجام می‌توانند اثر واکسن کرونا را خنثی کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. لعنت به چین و لعنت به نوکرزاده های چین