مدیر عامل اسبق اچ پی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا

خانم کارلی فیورینا یکی از قدرتمندترین زنان در حوزه کسب و کار است که از ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ به عنوان مدیرعامل اجرایی هیولت پاکارد ( اچ پی یا HP ) فعالیت کرد و پیشتر از مدیران شرکت تلفن و تلگراف آمریکا و شرکت اسپین-آف آن، لوسنت، بود.حالا فیورینا رسما جهت کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه، وارد میدان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا شده است.

خانم فیورینا به احتمال زیاد تنها نامزد زن مشهور از حزب جمهوری خواه برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود.بر خلاف اکثر نامزدهای دیگر که تصمیم خود درباره وارد شدن به رقابت انتخاباتی را در همایش های بزرگ اعلام کرده اند، خانم فیورینا از تصمیم خود در یک برنامه بامدادی تلویزیونی که در سراسر کشور پخش می شود خبر داد.

او همچنین به طور مستقیم از تنها زن معروفی که وارد عرصه انتخابات شده است انتقاد کرد.خانم فیورینا گفت: “از هیلاری کلینتون خیلی خوشم می آید، اما او قابل اعتماد نیست.”

کارلی فیورینا بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ به عنوان مدیرعامل اچ پی فعالیت می کرد اما به دلیل کاهش شدید ارزش سهام این شرکت مجبور به استعفا شد.

Carly Fiorina 1

شرکت “هیولت پاکارد” (Hewlett-Packard ) معروف به HP یکی از مهمترین شرکت های فناوری اطلاعات جهان است که دفتر مرکزی آن در دره سیلیکون ایالت کالیفرنیای آمریکاست.تولید انواع کامپیوتر، چاپگر و تجهیزات و نرم افزارهای کامپیوتری مهمترین فعالیت اچ پی است.شرکت اچ پی در سال ۲۰۱۳ میلادی، ۱۱۲.۳ میلیارد دلار درآمد، ۵.۲ میلیارد دلار سود خالص، ۱۰۵.۷ میلیارد دلار دارایی و ۳۱۰ هزار نفر کارمند داشت.

فیورینا قبل از این تلاش کرد از طریق شرکت در انتخابات مجلس سنا بتواند راهی کنگره شود ولی در این انتخابات ناکام ماند.وی همچنین در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۸، مشاور جان مک کین کاندیدای جمهوری خواهان و رقیب اصلی باراک اوباما بود.

جالب است بدانید که خانم کارلی فیورینا هیچگونه سابقه فعالیت در موسسات دولتی را ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*