تماشا کنید : پژو اگزالت ، چشم اندازی از سدان های آینده

peugeot exalt concept

جدیدترین سدان مفهومی پژو با شعار ” چشم اندازی از سدان های آینده ” معرفی شد؛ خودرویی که قرارست کمتر از دو هفته دیگر برای اولین بار در نمایشگاه پکن ۲۰۱۴ رونمایی شود.

اکسالت در ادامه طرح های جدید Shark Skin پژوست یعنی بجای خطوط تیز و شکسته از لبه های منحنی و نرم در بدنه ۲ رنگ خودروها استفاده می شود که قبلا آنرا به وضوح در مفهومی Onyx که سال ۲۰۱۲ رونمایی شد، دیده بودیم. همچنین بدنه این خودروی ۴.۷ متری، به یاد خودروهای فرانسوی سالهای ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ میلادی بصورت دست ساز ساخته شده؛ کاپوت کشیده، سقفی که تنها ۱.۳۱ متر ارتفاع دارد و رینگ های ۲۰ اینچی از دیگر ویژگی های ظاهری Exsalt هستند.

آقای Maxime Picat ریاست کمپانی در اینباره می گوید:

    در تاریخ ۱۲۵ ساله پژو، مدل های زیادی هستند که الگویی منحصر به فرد برای صنعت خودروسازی جهان بودند. حالا با EXALT این برند به جایگاهش ثبات داده و آغازگر فصلی نوین شده است. حرکت روبه جلوی ما همیشه قاطعانه و مطمئن بوده.

{photo}93/01/23/Exsalt-2{/photo}

اگر به کابین خودرو دقت کنیم، علاوه بر روکش های فولادی سخت کاری شده، تریم چوبی گسترده ای را خواهیم دید که توسط استودیوی PINWU Design در چین طراحی و ساخته شده است. همچنین می توان دید که پژو در کابین Exsalt از تکنولوژی جدید i-Cockpit بهره گرفته که برای اولین بار در مدلهای ۳۰۸ بکار رفت؛ دو مشخصه خاص این تکنولوژی را می توان فرمان کوچک خودرو و کنسولی ساده و خلوت (بدلیل انتقال دکمه های متععد کنسول به درون سیستم چندرسانه ای) دانست.

دومین ویژگی کابین Exsalt وجود ۹ دکمه ضامن دار (سوئیچ های خلبانی) است که به دو گروه تقسیم شده؛ ۲ دکمه سمت چپ فرمان برای تنظیمات خودرو و ۷ دکمه دیگر در کنسول برای دسترسی به امکانات سیستم چندرسانه ای.

اما سومین مشخصه کابین این سدان را می توان سیستم تصفیه هوای Pure Blue دانست که در هنگام خاموش بودن خودرو فعال شده و می تواند از رشد باکتری ها و قارچ های درون کابین جلوگیری کند.

{photo}93/01/23/Exsalt-1{/photo}

پژو برای Exsalt از پیشرانه HYbrid4 خود بهره گرفته؛ یک انجین ۱.۶ لیتری THP  (که مهندسین PEUGEOT Sport آنرا بهبود داده اند) با قدرت ۲۷۰ اسب وظیفه به حرکت انداختن چرخ های جلویی خودرو را دارد درحالیکه برای چرخ های عقب از یک موتور الکتریکی ۶۷ اسبی استفاده شده.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*