دوربین عقب موتو ایکس بعدی به سنسور لرزشگیر اپتیکال OIS مجهز خواهد بود

از اواسط فروردین ماه امسال بود که اخبار مربوط به نسل سوم گوشی موفق موتورولا موتو ایکس منتشر گردید.چند روز پیش هم مشخصات فنی منتسب به این گوشی را مشاهده کردیم.حالا شایعه شده که دوربین عقب موتو ایکس بعدی به سنسور لرزشگیر اپتیکال OIS مجهز خواهد بود.

موتورولا در نسل قبلی اسمارت فون Moto x خود از یک دوربین ۱۳ مگاپیکسلی در پشت و یک دوربین ۲ مگاپیکسلی در جلو استفاده کرده بود که بر اساس مشخصاتی که چند روز پیش از موتو ایکس ۲۰۱۵ منتشر گردید این دوربین ها به ۱۶ مگاپیکسل با تکنولوژی Clear Pixel در پشت و ۵ مگاپیکسل در جلو ارتقاء یافته است.

حالا شایعه جدیدی مبنی بر تعبیه تکنولوژی لرزشگیر لیزری تصویر در دوربین ۱۶ مگاپیکسلی این گوشی شنیده شده تا از لرزش‌های ناخواسته تصویر جلوگیری کند. همچنین دوربین عقب توانایی ثبت ویدیوهای اسلوموشن را خواهد داشت. به عنوان مثال این دوربین می‌تواند ویدیوهای ۱۰۸۰p را با سرعت ۱۲۰ فریم بر ساعت ضبط کند و در رزولوشن ۷۲۰p نیز ثبت ویدیو با سرعت ۲۴۰ فریم بر ساعت امکان‌پذیر خواهد بود.

سنسور لرزشگیر اپتیکال OIS یک قطعه سخت افزاری کوچک است که می تواند جلوی ثبت تکان ها و لرزش های حین فیلم برداری را بگیرد.ماژول OIS در صورتی که از طریق نرم افزاری بهینه شده باشد، به خوبی می تواند فراتر از صرفا فیلم برداری عمل کند. به طور مثال دوربین قادر به کاهش سرعت شاتر خواهد بود و این موضوع خود را در عکاسی در نور کم نشان می دهد. وجود این سنسور به خودی خود بدون پشتیبانی نرم افزاری آنچنان کاربردی ندارد.

امروزه بسیاری از گوشی های مظرح دنیا به این سنسور مجهز شده اند و کمپانی موتورولا هم پیش از این از سنسور OIS در نکسوس ۶ استفاده کرده است.پس عجیب نیست که انتظار حضور چنین ویژگی را در نسل بعدی گوشی موتو ایکس موتورولا داشته باشیم.

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*