ال جی و رونمایی از یک صفحه تلویزیون OLED بسیار باریک با ضخامت کمتر از ۱ میلی‌متر!

LG Display یکی از کمپانی های زیر مجموعه ال جی است که مسئولیت طراحی و تولید نمایشگر های این شرکت کره ای را به عهده دارد.LG Display که مدت زیادی است که در حال کار بر روی پنل های نمایشی OLED می باشد امروز از یک صفحه تلویزیون OLED بسیار باریک که تنها ۰.۹۷ میلی‌متر ضخامت دارد رونمایی کرده و با این کار قدرت شرکت ال جی را در صنعت ساخت نمایشگر به رخ رقبا کشیده است.جالب است بدانید نازک‌ترین تلویزیونی که پیش از این ال‌جی معرفی کرده، محصولی ۵۵-اینچی با ضخامت ۴.۳ میلی‌متر می‌باشد. بنابراین اگر ۴ عدد از صفحه‌نمایش‌های جدید ال‌جی را روی هم بگذاریم، باز هم ضخامت آن کمتر از این تلویزیون‌های ۴.۳ میلی‌متری خواهد بود.

وزن این صفحه نمایش ۵۵ اینچی OLED جدید ۱.۹ کیلوگرم می باشد که با توجه به ضخامت ۰.۹۷ میلی متری آن اندکی سنگین به نظر می رسد !

اما موضوع جالبی که در این میان وجود دارد، نحوه‌ی قرارگیری آن می‌باشد. بر خلاف صفحه‌نمایش‌های قدیمی و سنتی، این محصول جدید را می‌توان به صورت مغناطیسی بر روی دیوارهای مشکی رنگ و آهنربایی متصل نمود.

همانطور که اشاره کردیم، این تلویزیون جدید از پنل OLED (دیود گسیل نور ارگانیک) و تکنولوژی‌های مربوط به آن بهره می‌برد. به نظر می‌رسد که آینده‌ی تکنولوژی و دنیای صفحه‌های نمایش حول پنل‌های OLED خواهد بود چرا که در مقابل با پنل‌های LCD (کریستال مایع)، از روشنایی بالاتر و وزن کمتری برخوردار هستند. انعطاف بیشتر این پنل‌ها در مقایسه با پنل‌های LED نیز بیشتر هستند، که نتیجه‌ی آن،  تولید تلویزیون‌های خمیده و بسیار بزرگ برای گیمرها می‌باشد.

هدف اصلی ال‌جی از رونمایی این محصول اعلام برنامه‌هایش برای آینده بود.و با توجه به قیمت تمام شده بالای این پنل ها ، به این زودی ها نباید انتظار حضور تلویزیون هایی با این مدل نمایشگر را در بازار داشته باشیم.اما ال جی اعلام کرده که فعالیت‌هایش روی تکنولوژی OLED تمرکز خواهد داشت.

«سانگ یئو» (Sang Yeo) مدیر واحد OLED در شرکت ال‌جی گفته است: “تکنولوژی OLED نه تنها برای شرکت بلکه برای کل این صنعت، پیشگامانه و انقلابی خواهد بود.”

با اینکه شرکت‌هایی مثل سامسونگ، ال‌جی و سونی از صفحه‌نمایش‌های OLED در برخی محصولات‌شان استفاده کرده‌اند، اما هزینه‌ی تولید آنها همچنان بسیار بالا است که در نهایت به گران بودن قیمت این نمایش‌گرها می‌انجامد. با وجود این، روز سه‌شنبه شرکت ال‌جی اعلام کرد که در تولید صفحه‌نمایش‌های OLED پیشرفت چشمگیری داشته است و همچنین مدعی شد که اولین شرکتی خواهد بود که این صفحه‌نمایش‌ها را تولید انبوه می‌کند.

منبع : Cnet

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. واقعا همچی ژاپنی و کره ای غول تکنولوژی :Amazed: