انتشار آمار نا امید کننده فروش آیپد اپل

ipad

شاید بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین محصولات اپل از دید کاربران آیفون و ایپد باشند ولی شرایط و حقایق فروش نشان می‌دهند که این شرایط در حال تغییر است و فروش ضعیف آیپد، اپل را ناامید کرده است.

ماجرا از این قرار است که هر یک از شرکت‌های بزرگ در ابتدای هر سال بر اساس وقایع رخ‌ داده در سال گذشته و شرایط و پیش‌بینی‌های متخصصین شرکت از بازار، اقدام به پیش‌بینی میزان فروش برای محصولات خود می‌کنند و سیاست‌های اصلی خود  مانند میزان تولید را بر مبنای این پیش‌بینی اعمال می‌نمایند.

پیش‌بینی ‌های اپل برای فروش محصولات سری آیپد با حقیقت بازار فروش این محصولات همخوانی نداشته است و این افت فروش نسبت به پیش‌بینی، موجب شده است تا اپل از محصول خود تا حدی ناامید به‌نظر برسد. شرایط به‌نحوی رقم خورده است که آیفون و مک بوک با رشد فروش روبرو بوده اند ولی آیپد نه‌تنها رشد فروش نداشته است، بلکه از نظر آماری به ایده‌آل‌های اولیه شرکت در زمینه فروش نیز نرسیده است.

در سه ماه گذشته میلادی آمار فروش محصولات سری آیپد برابر با ۱۶.۴ میلیون دستگاه بوده است که این رقم در مقایسه با پیش‌بینی مسئولان شرکت کسری بسیار بزرگی را نشان می‌دهد. پیش‌بینی مسئولان اپل برای فروش ایده‌آل محصولات خود، حداقل ۱۹.۵ میلیون دستگاه در این بازه زمانی بوده است و این تفاوت بیش از ۳ میلیون دستگاه، به خودی خود گویا شرایط فروش آیپد و انتظارات اپل خواهد بود.

نکته جالب اینجاست که تمامی شرکت‌های رقیب در تولید تبلت در آمار خود از رشد فروش محصولات و بازار تبلت‌ها سخن گفته‌اند. آیپد همواره در رده تبلت‌ها به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها شناخته می‌شود و حتی در شرایط فعلی که این محصول از نظر فروش به استاندارد‌های شرکت اپل نرسیده است، باز هم فروش آن از بسیاری از تبلت‌های دیگر بالاتر بوده است ولی اپل برای حفظ جایگاه عالی خود در رده فروش تبلت‌ها، نیاز به راهکاری جدید دارد زیرا شرایط نشان می‌دهد که راهکارهای فعلی به رشد این تبلت در شرایط موجود منتهی نخواهد شد.

تیم کوک نیز ضمن تائید این موضوع اعلام کرد که این تفاوت آماری مربوط به میزان تولید نیست، بلکه محصولات تولید شده با آمار استاندارد همخوانی دارند. این گفته نشان از این دارد که آیپد‌های اپل در مغازه‌ها یا انبارها باقی مانده‌اند و همین امر، خواب سرمایه را برای این غول آمریکایی در پی داشته است.شایان ذکر است که ممکن است عرضه آفیس برای محصولات اپل تکانی به بازار فروش آیپد نیز بدهد و این کسر فروش را جبران نماید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*