سن‌دیسک و عرضه درایو های SSD با قیمتی معادل هارد دیسک های معمولی!

درست است که درایو های حال جامد یا SSD از همه لحاظ از هارد دیسک های معمولی بهتر عمل می کنند اما محدودیت هایی نظیر قیمت بالا و ظرفیت کمتر در این نوع حافظه های باعث شده تا بسیاری از افراد از خیر خرید این نوع حافظه بگذرند.اما حالا قرار است کمپانی سن‌دیسک (SanDisk) درایو های SSD خود را با قیمتی معادل HDD های معمولی روانه بازار کند.

در حال حاظر یک هارد دیسک یک ترابایتی مکانیکی قیمتی بین ۶۰ تا ۱۰۰ دلار دارد، اما اگر بخواهید یک SSD یک ترابایتی بخرید، باید ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار هزینه کنید! اما ظاهرا شرکت سن دیسک قرار است با حافظه های SSD جدید خود معادله را تغییر داده و آنها را با قیمتی معادل یک هارد دیسک معمولی روانه بازار کند.

این حافظه های جدید که Z400s نام دارند از نوع M.2 بوده در ۴ ظرفیت ۳۲، ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی عرضه خواهند شد و به گفته SanDisk سرعت خواندن نوشتنی معادل ۳۳۰ و ۵۴۹ مگابایت در ثانیه را دارند.این رقم شاید در مقابل سرعت خواندن ۱۲۲۶ مگابایت در ثانیه SSD سری ۷۵۰ اینتل ضعیف به نظر برسد، اما محصول اینتل از طریق PCI-E و محصول سن‌دیسک از طریق استاندارد کم‌سرعت SATA به کامپیوتر متصل می‌شوند. با این حال Z400s تولیدی سن‌دیسک در مقابل اکثر SSD های بازار سرعت کاملا قابل‌قبولی دارد.

متاسفانه سن‌دیسک هنوز مهمترین اطلاعات در مورد این حافظه ها که همان قیمت آنها می باشد را اعلام نکرده است اما اگر ادعای سن دیسک در مورد قیمت این درایو ها درست باشد این برای اولین‌باری است که یکی از تولیدکنندگان حافظه‌های SSD توانسته حافظه مبتنی بر فلشی تولید کند که قیمتی معادل با هارد دیسک‌های سنتی بازار دارد.

منبع : anandtech

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*