تماشا کنید : پروژه Soli ، تکنولوژی جادویی گوگل در کنفرانس I/O 2015

به نظر می رسد فناوری های عجیب و غریبی که پیش از فقط در فیلم های علمی ، تخیلی شاهد آن بودیم اکنون یکی یکی به واقعیت مبدل می شود.Google ATAP یا همان تیم پروژه‌ های پیشرفته گوگل در کنار رونمایی از پروژه ژاکارد از یک تکنولوژی جدید و انقلابی دیگر با نام پروژه سولی (Project Soli) در کنفرانس I/O 2015 رونمایی کرد.پروژه سولی یک تکنولوژی جادویی است که ما را قادر می سازد انواع اقسام دستورات را بدون لمس کردن ، برای ابزارهای دیجیتالی با انگشتان دستمان ارسال کنیم!

پروژه سولی در حقیقت یک محصول پوشیدنی است، اما نه آن چیزی که شما از یک محصول پوشیدنی انتظار دارید. Google ATAP به خوبی میداند که بهترین روش برای برقراری ارتباط با دستگاه ها، دست ما انسان هاست، و از همین روی فناوری را ارائه داده است که بواسطه آن، شما می توانید از دستان و انگشتان خود به عنوان تنها رابط کاربری که احتیاج پیدا خواهید کرد استفاده کنید.

پروژه سولی در واقع یک رادار می باشد که به حدی کوچک است که می تواند درون یک ساعت هوشمند یا هر محصول پوشیدنی جاسازی گردد. این رادار کوچک می تواند حرکات شما را به طور همزمان دریافت کند و از حرکات دست و انگشتان شما برای تغییر دادن سیگنال های خود استفاده می کند.

google-Project-Soli-1

این فناوری می تواند حرکت را با توانایی و دقت فراتر از میلی متر تشخیص دهد و به همین جهت می تواند حکم یک رابط کاربری خوب را داشته باشد.هرگونه حرکتی که با دست انسان انجام شود ، از تکان دادن آن به طرفین گرفته تا مشت کردن و خم کردن انگشتان می تواند سیگنال رادار را عوض کرده و دستوری را برای اجرا ارسال کند.

این پروژه اکنون در مراحل اولیه خود به سر می برد اما در کنفرانس گوگل I/O امسال کلی طرافدار جمع کرد و مطمئنا یکی از بهترین رابط های کاربری برای محصولات پوشیدنی خواهد بود.شما می توانید بدون آنکه به محصول پوشیدنی خود دست بزنید با آن ارتباط برقرار کنید. دیگر خبری از زدن روی نمایشگر با انگشتان نخواهد بود، و گرچه عرضه چنین سیستم رابط کاربری مبتنی بر رادار چند سال آینده خواهد بود اما ابزار لازم برای تهیه آن بزودی آماده خواهد شد. API ها و کیت طراحی این فناوری تا اواخر سال جاری موجود خواهد بود.

نمونه های اولیه این محصول در کنفرانس گوگل آی او امسال به نمایش گذاشته شد و خیلی ها از آن استقبال کردند. همه کارها مانند زدن روی صفحه، اسکرول کردن نمایشگر، تنظیم ساعت، برقراری تماس یا غیره می تواند بر اساس این فناوری به صورت مجازی و با حرکت های دقیق انگشتان دست شما انجام شود.

ویدیوی زیر درک بهتری را از این فناوری به شما ارائه خواهد داد :

نظر شما در مرود این تکنولوژی شگفت انگیز چیست ؟

منبع : businessinsider

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*