دوربین 576 مگاپیکسلی سامسونگ

دوربین ۵۷۶ مگاپیکسلی سامسونگ در سال ۲۰۲۵ معرفی خواهد شد

شرکت سامسونگ در حال توسعه‌ یک سنسور دوربین ۵۷۶ مگاپیکسلی است که در سال ۲۰۲۵ به صورت رسمی معرفی خواهد شد و می‌تواند یک محصول انقلابی باشد.

دوربین ۵۷۶ مگاپیکسلی سامسونگ اگرچه در گوشی‌های هوشمند به کار گرفته نمی‌شود اما می‌تواند در زمینه‌ی پزشکی و خودروهای مدرن تاثیرگذار ظاهر شود.

سامسونگ اولین شرکت جهان بود که یک گوشی هوشمند با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی معرفی کرد. آن‌ها در هفته گذشته، اولین سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی را نیز برای گوشی‌های هوشمند رونمایی کرند. حالا این شرکت در حال توسعه‌ی یک پروژه‌ جاه‌طلبانه‌ی دیگر است و قصد دارد تا اولین سنسور ۵۷۶ مگاپیکسلی جهان را معرفی کند. اخیرا اطلاعات تازه‌ای در این رابطه فاش شده، از جمله اینکه سنسور مذکور تا چهار سال آینده معرفی نمی‌شود.

دوربین 576 مگاپیکسلی سامسونگ

هی‌چنگ لی (Haechang Lee) که از مسئولان بخش سنسور خودروی سامسونگ الکترونیکس است، اخیرا در رابطه با دوربین ۵۷۶ مگاپیکسلی سامسونگ صحبت کرده و به این نکته اشاره داشته که در سال ۲۰۲۵ رسما رونمایی خواهد شد. به نظر می‌رسد که این سنسور را در گوشی‌های هوشمند مشاهده نخواهیم کرد و برای خودروها به‌کارگیری خواهد شد. ضمن اینکه احتمالا در پهپادها و همچنین تجهیزات پزشکی نیز می‌تواند کارآمد باشد. استفاده از این سنسور برای گوشی‌های هوشمند، اولویت شرکت سازنده نیست اما می‌توان انتظار داشت که در ادامه چنین دوربین‌هایی را در دنیای موبایل نیز رویت کنیم.

سامسونگ سال گذشته نیز تایید کرده بود که در حال توسعه‌ی یک دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی است؛ دوربینی که در واقع با چشم انسان برابری می‌کند و می‌تواند اتفاق بزرگی در زمینه‌ی تکنولوژی باشد.

این شرکت در چند سال گذشته، رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته و قصد دارد تا سنسورهای جدید خود را فراتر از گوشی‌های هوشمند، در بخش‌های دیگر هم به کار بگیرد؛ از جمله خودروهای خودران (AVs)، هواپیماهای بدون سرنشین و دستگاه‌های خانگی و مرتبط با اینترنت.

دوربین ۵۷۶ مگاپیکسلی سامسونگ اما به تراشه‌های قدرتمندی برای پردازش نیاز دارد که در حال حاضر، جزئیاتی از آن‌ها در دست نیست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. تنها برندی که به راحتی ۱۰۰ سال جلوتر از تکنولوژیهای روز دنیا در حال حرکته…