تماشا کنید : LiX 3D ، قلمی کوچک برای طراحی ۳ بعدی در هوا !

lix 3d printing pen

این روزها و با ورود چاپگرهای سه بعدی به عرصه فناوری، جهان هر روز شاهد شکلی جدید از نوآوری و ابتکارات جالب توجه است. در ادامه شما را با عضو جدید این دنیا که دیر زمانی از ورودش نمی‌گذرد آشنا می‌کنیم. با گجت نیوز همراه باشید.

تصور کنید قادر به طراحی یک سوژه به شکلی سه بعدی در هوا باشید، تقریبا حالتی شبیه به آنکه با انگشتان‌‎تان طرحی را در فضا ترسیم ‌کنید. این همان ایده‌ای است که در پشت تولید قلم سه بعدی لیکس (Lix) قرار گرفته است. با کمک این قلم می‌توان بدون نیاز به کاغذ خطوط جامد را مستقیما در فضا ترسیم کرد. تیم سازنده این قلم با کمک گرفتن از وب‌سایت Kickstarter که در زمینه کمک به پروژه‌ها، استارت‌آپ‌ها و ایده‌های خلاقانه فعال است، کمپینی را برای جلب کمک تشکیل داده است. در نتیجه آنها موفق شدند سرمایه مورد نیاز خود برای ادامه کار را به میزان سه برابر مورد نیاز تامین کنند.

lix 3d printing pen

قلم لیکس آخرین مدعی عرصه تولید و توسعه رو به افزایش چاپگرهای سه بعدی است که این روزها بسیار مورد توجه و استفاده در زمینه‌های گوناگون قرار می‌گیرند. پیش از این قلم دیگری با همین قابلیت که The 3Doodler نام داشت در سال ۲۰۱۳ معرفی شد. چه در قالب این قلم‌های سه بعدی و چه در شکل چاپگرهای سه بعدی امروزی، واقعیت این است که این فناوری چشم‌اندازی رو به رشد از خلاقیت و نوآوری را پیش روی بشر قرار داده است و سبب شده انسان در جستجوی آن باشد تا هر چیزی را به این شیوه خلق یا تولید کند. از الگوها و نمونه‌های اولیه ساده گرفته تا محصولات پیچیده تجاری را می‌توان رفته رفته به همین شکل با سرعت و راحتی بیشتر تولید کرده و به دست مصرف کنندگان رساند.

lix 3d printing pen

در نگاه اول به نظر می‌رسد که تکنولوژی پیشرفته و پیچیده‌ای در تولید این قلم دخیل بوده، اما اگر به عمق ماجرا نگاه کنیم اتفاقا فناوری ساده‌ای در پس زمینه قرار گرفته است. بعد از اینکه قلم به منبع انرژی متصل شود لازم است مدتی صبر کنید تا دستگاه گرم شده و آماده کار شود. سپس هنرمند یا مخترع ما یک میله نازک از پلاستیک را به دستگاه وارد می‌کند. این پلاستیک ظریف با گرم شدن دستگاه به حالت ذوب شده در می‌آید، شاید فرآیند کار تا بدین جا شبیه به دستگاه چسب حرارتی باشد که بسیاری از ما با آن آشنا هستیم. این پلاستیک به محض خروج از قلم و در مجاورت هوا بلافاصله خشک می‌شود. بدین صورت می‌توان با استفاده از آن خطوط متنوعی را در فضا ترسیم کرد که البته لازم است از یک پایه اولیه روی سطح منشا گرفته باشند. با کمی ممارست و تمرین خالقین این قلم موفق شدند کارهای هنری قابل توجهی را ارائه دهند. این امر نشان داد تطبیق پذیری و توانایی‌های بالقوه این قلم طیف وسیع و گسترده‌ای را شامل می‌شود.

منبع : boredpanda

 

LIX Is The World’s Smallest 3D Drawing Pen That Lets You Draw In The Air

Imagine being able to draw a solid 3D object in the air, the way you might draw signs in the air with your finger. That’s exactly the idea behind the Lix 3D pen, which can draw solid lines through the air with no need for paper. They launched a Kickstarter campaign just yesterday to get their product off of the ground and have already gathered more than 3 times their initial funding goal.

The Lix pen is just the latest contender in the rapidly developing field of 3D printing technologies – we wrote about an earlier 3d pen product, the 3Doodler, in 2013. Whether through 3D pens like Lix or table-top 3D printers, this technology has exciting prospects for creative and inventive types who want to be able to create anything from simple prototypes to complete market-ready products quickly and easily.

As high-tech as the Lix pen seems, the technology behind it is relatively simple. After plugging it into a power source and waiting for it to heat up, the artist or inventor inserts a thin plastic filament through the back that melts as it progresses through the pen – much like a hot glue gun. This melted plastic is cooled the moment it exits the pen, meaning that it can create lines of plastic rising up from their initial flat surface. With a bit of practice, the pen’s creators have been able to create mind-bending works of art illustrating the pen’s versatility and capability in different fields.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*