پرچمدار آینده مایکروسافت به اسکنر عنبیه چشم مجهز خواهد شد

این روزها سنسور های بیومتریک یا زیستی رفته رفته درحال جایگزین شدن بجای پسوردهای بدون امنیت قبلی هستند.این داستان که ابتدا از سنسور های تشخیص اثر انگشت شروع شد حالا به سمت فناوری ایمن تری به نام اسکنر عنبیه چشم رفته است.امروز ایوان بلس یا همان Evleaks مشهور ، تایید کرده که یکی از پرچمداران آینده مایکروسافت که احتمالا Lumia 940XL و Lumia 940 نام خواهند داشت از سنسور بیومتریک چشمی بهره خواهد برد.

ایوان بلس(E. Blass) مشهور به Evleaks لو دهنده نام آشنا و معتبر اینترنت خبر داده که یکی از پرچمداران بعدی مایکروسافت که با نام رمز Cityman شناخته می‌شود از اسکنر عنبیه چشم بهره خواهد برد.

مایکروسافت سیستم Microsoft Hello را نیز بدین منظور در ویندوز ۱۰ طراحی کرده است. توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از این سرویس المان‌های زیستی مانند اثر انگشت و عنبیه چشم را به عنوان یکی از متدهای ورود به برنامه‌هایشان انتخاب کنند.استفاده از این تکنولوژی در پرچمدار بعدی مایکروسافت مدتی است که در شایعات اینترنتی شنیده می‌شود، اما این اولین‌باری است که یک افشاگر معروف آن را تایید می‌کند.

طرفداران لومیاهای نوکیا که حالا به اجبار به سمت مایکروسافت کوچ کرده اند ، مدت زیادی است که منظر پرچم دار جدید این برند هستند.حالا باید منتظر ماند و دید که پرچم داران جدید مایکروسافت تا چه حد پاسخگوی طرفداران آن خواهند بود.گفته می‌شود که Cityman و Talkman مایکروسافت با نام‌های رسمی Lumia 940XL و Lumia 940 به بازار معرفی خواهند شد.

منبع : phonearena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. پرچم ماها بالاست ( وینفونیها) فقط ماکروسافت :Tounge-Out: :Who-s-the-man:

  2. به نظر من ترکیب همزمان اثر انگشت و عنبیه میتونه خیلی مفید باشه
    برای مثال در گوشی های آیفون بعد از لمس حسگر اثر انگشت روی دکمه هوم که خیلی سریع هم کار میکنه اسکنر عنبیه فعال بشه البته اگه روی آیفون قرار داده بشه 🙂
    ورود دو مرحله ای ولی تقریبا سریعی میتونه باشه