نسخه جدید سیستم عامل OS X اپل با نام El Capitan معرفی شد

اپل شب گذشته کنفرانس توسعه دهندگان خود یا همان WWDC 2015 را در شهر سان‌فرانسیسکوی آمریکا برگذار کرد.این کمپانی در کنفرانس امسال آخرین دستاوردهای خود را معرفی و در اختیار توسعه دهندگان قرار داد.یکی از آخرین دستاوردهای اپل نسخه جدید سیستم عامل OS X با نام El Capitan است که دیشب در WWDC 2015 معرفی گردید.جالب است بدانید نرخ دانلود و نصب نسخه قبلی OS X یا همان Yosemite توسط کاربران اپل طی ۸ ماه ۵۵ درصد بوده است که یک رکورد در دنیای سیستم‌عامل‌های کامپیوتری محسوب می‌شود.

همانطور که اشاره کردیم ، نسل جدید El Capitan نام دارد که نام اسپانیایی The Capitan است. اپل در این نسخه بر روی دو فاکتور تجربه کاربری و بهبود عملکرد سیستم عامل دسکتاپی خود تمرکز داشته است. برای معرفی این سیستم عامل «کریگ فدریکی» بر روی صحنه حاضر بود.

کاربران در سافاری جدید می‌توانند به آسانی با کشیدن یک تب به سمت چپ آن را Pin کنند. همچنین در Address Bar این مرورگر می‌توان با زدن بر روی یک آیکن بلندگو از تب‌هایی که در حال پخش صدا یا موسیقی هستند، آگاه شد و در صورت نیاز آنها را قطع کرد. علاوه بر سافاری، Spotlight اپل نیز هوشمندتر شده و حالا به زبان طبیعی و نزدیک به انسان پاسخ می‌دهد. به عنوان مثال اگر از آن بپرسید Show me documents I worked on in June اسناد ماه ژوئن که بر روی آن کار می‌کردید را به شما نشان می‌دهد. علاوه بر جستجوی فایل، امکان بررسی آب و هوا، ارزش سهام و نتیجه بازی‌ها نیز وجود دارد. برنامه Note جدیدی نیز برای El Capitan ارائه شده است.

در بخش “عملکرد” نیز شاهد پیشرفت‌های خوبی از جانب اپل بوده‌ایم. به ادعای فریگی، اپلیکیشن ها در سیستم عامل جدید ۱.۴ برابر سریع‌تر باز می‌شوند و سرعت باز شدن فایل‌های PDF در اپلیکیشن Preview نیز چهاربرابر بیشتر شده است. رندرهای گرافیکی همدر El Capitan تا ۴۰ درصد سریع‌تر شده است. این پیشرفت بزرگ که به مدد API های مشهور به Metal میسر شده قطعا می‌تواند دست توسعه‌دهندگان را برای ارائه بازی‌های خود در پلتفرم دسکتاپی اپل بازتر کند.

OS X El Capitan امروز در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌گیرد و عرضه رایگان نسخه بتای آن برای تمامی کاربران مک در پاییز خواهد بود.

منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*