واردات لوازم خانگی

گمرک با دستور رهبری از واردات لوازم خانگی جلوگیری می‌کند

مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک عنوان کرد که مطابق با دستور دفتر رهبر انقلاب، گمرک از این پس از واردات لوازم خانگی جلوگیری خواهد کرد.

مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک عنوان کرد که گمرک واردات لوازم خانگی را با توجه به نامه اخیر دفتر ریاست جمهوری و همچنین نامه دفتر مقام معظم رهبری به منظور پشتیبانی از محصولات داخلی ممنوع می‌کند.

با توجه به این موضوع که انجام هرگونه تشریفات گمرکی و ترخیص کالا منوط به اظهار کالا به گمرک است و برای اظهار کالا نیز باید وزارت صمت آن را ثبت سفارش کرده باشد،‌ کالاهای وارداتی تا پیش از ثبت سفارش نمی‌توانند به کشور ورود پیدا کنند.

 واردات لوازم خانگی در حال حاضر امکان‌پذیر نیست

معاون فنی گمرک در ادامه بیان کرد که هم‌اکنون ثبت سفارش برای لوازم خانگی امکان‌پذیر نیست و ورود این کالا به کشور غیر قانونی محسوب می‌شود. از این رو به گمرک‌ها اعلام شده است که در صورت داشتن لوازم خانگی به هیچ عنوان آن را اظهار نکرده و اجازه ورود آن را به کشور صادر نکنند و سریعا مراجع ذی‌صلاح را از این مسئله آگاه کنند.

ارونقی در  انتها خاطرنشان کرد که در حال حاضر گمرک شهید رجایی پذیرای 420 کانتینر لوازم خانگی بوش است و دارندگان این لوازم خانگی از معاون فنی گمرک به دلایل سوءاستفاده از موقعیت شغلی و خیانت در امانت شکایت کرده‌اند،‌ اما با تمام این اوصاف این کانتینرها همچنان نزد گمرک شهید رجایی باقی خواهند ماند و ورود آن‌ها به کشور امکان‌پذیر نخواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. مافیا و بازار انحصاری در ایران رو نگاه کن…وقتی جنس ایرانی کیفیت نداره،من جنس خارجی میخوام…چرا حتی برای خرید لوازم خونه هم اینا دخالت میکنن؟؟؟

  2. بااین دستوریعنی تودهن دولت ریدن.دولت هم که تودهن مردم ریده وخواهدرید.ازوقتی رئیسی اومده همه چی دوبرابرشده وتاپایان سال هم این دوبرابربازچن برابرخواهدشدوبه تناسب این تورم وحشتناک درآمدمردم ۱۰۰برابرکمترخواهدشدواین یعنی فلاکت درفلاکت درفلاکت وقحطی.مافیا واقعاکشوررودردست گرفته وقشنگ سواربرنظام ودولت شده وهرکارغلطی که دوست دارن بافشاربرمسئولین انجام میدهندخدافقط به داداین ملت برسد.