تماشا کنید : راهکار جالب سامسونگ برای کاهش تصادفات جاده ای

بر اساس آمارهای جدید ، حدود ۸۰ درصد از تصادفات جاده ای به هنگام سبقت گرفتن از خودروهای بزرگ نظیر کامیون ها و اتوبوس ها رخ می دهد.زمانی که راننده به دلیل حضور خودروی سنگین ، دید کافی از ماشین مقابل نداشته و اقدام به سبقت می کند.حالا سامسونگ با ایده ای بسیار جالب راهکاری بسیار خوب برای کاهش اینگونه تصادفات ابداع کرده است.

Safety Truck 1

کامیون‌ها و کشنده‌ها معمولا با سرعت پایینی حرکت می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود رانندگان خودروهای پشتی اقدام به سبقت گیری نمایند.موضوعی که به دلیل نداشتن دید مناسب نسبت به سمت مقابل، با خطر بسیاری همراه است.

راهکار مهندسین سامسونگ، استفاده از یک دوربین مداربسته دید در شب در قسمت جلو و ترکیب ۴ نمایشگر بزرگ در قسمت پشتی کامیون‌ها و ارائه یک تصویر زنده از نقطه کور رانندگان پشتی یعنی مسیر جلوی کامیون یا کشنده است.در این تکنولوژی که سامسونگ آن را Safety Truck نام گذاری کرده است ، ارتباط بین دوربین و نمایشگرها بصورت بیسیم برقرار می‌شود. علاوه بر این به دلیل استفاده از دوربین دید در شب، رانندگان پشتی هنگام تاریکی نیز دید مناسبی از وصعیت پیش روی کامیون خواهند داشت.در چنین شرایطی عمل سبقت با اطمینان بسیار بیشتری صورت گرفته و میزان حوادث به حداقل می‌رسد.

Safety Truck 2

سامسونگ درحال حاضر مشغول تست این فناوری در جاده‌های آرژانتین و در عین حال سرگرم مذاکره با مسئولین این کشور برای پیاده سازی این سیستم در شبکه حمل و نقل جاده ای است.

برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد Safety Truck سامسونگ ، شما را به دیدن ویدیوی زیر دعوت می کنیم :

منبع : petapixel

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. این طرح فک میکنم مال شرکت ولو بوده :Worry: :Worry:

  2. این تو ایران دو یا سه قرن دیگه میاد بابا

  3. به نظر من خیلی کاربرد نداره مخصوصا تو شب چون بالاخره ماشین سرعتش زیاده و فاصله رو نمیشه تشخیص داد

  4. این اتفاق قرار بود سال ها پیش بیفته.
    ایده شم برای سامسونگ نیست.
    بخاطر هزینه بالا و به صرفه نبودن نشد که خب سامسونگ داره در حد پنج شیش تا کامیون اجراش میکنه که فقط جنبه تبلیغاتی داره به نظر من تا کاربردی