بازي GTA V حسابي سازندگانش را پولدار کرده است !

سم و دن هاوزر، برادران بریتانیایی موفقی هستند که استودیوهای Rockstar Games را بنا نهادند؛ استودیوهایی که عناوینی چون GTA V و Red Dead Redemption را خلق کرده اند. حالا زمان آن رسیده که این دو برادر، موفقیت های خودشان را با ثروتی که از فروش عناوین اخیرشان کسب کرده اند، جشن بگیرند.

ساندی تایمز، فهرستی از ۱۰۰۰ ثروتمند بریتانیایی منتشر کرده که در آن نام چندین بازی ساز به چشم می خورد. بدون شک برجسته ترین نام ها، برادران هاوزر، بنیان گذاران راک استار، و مل موریس، سازنده بازی Candy Crush Saga است. برادران هاوزر با سهمی معادل ۹۰ میلیون پوند (۱۵۱ میلیون دلار) در رتبه ۹۴۷ این فهرست قرار دارند.

پایین تر که بیایید، نام مل موریس (Mel Morris)، سازنده بازی کندی کراش به چشم می خورد. موریس با ۴۰۷ میلیون پوند (۶۸۴ میلیون دلار) سرمایه، به عنوان ثروتمندترین بازی ساز بریتانیایی در رتبه ۲۳۸ قرار گرفته. دو مدیر دیگر استودیو سازنده کندی کراش هم در رده های بالاتر قرار گرفته اند. از دیگر افراد مرتبط با صنعت بازی های ویدیویی می توان به نیل تیلور، موسس و مدیر فعلی خرده فروشی GAME اشاره کرد.

GTA V اواخر شهریور سال گذشته تنها برای دو پلتفرم اکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳ منتشر شد. در ۳ روز ابتدایی، این بازی ۱ میلیارد دلار به جیب سازندگانش برگرداند و تا به امروز هم تقریبا حدود ۳۳ میلیون نسخه از بازی توسط ناشر به مویرگ های بازار تزریق شده و در آینده ممکن است از این هم بیشتر شود.

شاید برای شما باز هم این سوال پیش بیاید که GTA V برای کامپیوتر و یا حتی کنسول های نسل بعد با گرافیکی بهتر منتشر خواهد شد یا خیر. در پاسخ باید گفت احتمال اینکه راک استار و Take-Two، سازنده و ناشر بازی، چنین چیزی را در سر داشته باشند بسیار زیاد است اما تا زمانی که به صورت رسمی خبری منتشر نشود، نمی توان هیچ شایعه ای را پذیرفت.

منبع : gamespot

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*