اپل و سامسونگ در راه سازش !

آیا سامسونگ و اپل از دعواهای خود درس گرفته‌اند؟ خبر رسیده که اپل و سامسونگ در حال گفتگو برای پایان‌بخشیدن به نزاع طولانی خود هستند و قصد دارند راهی غیر از شکایت را برای حل مشکلاتشان پیدا کنند.

سایت Korea Times با اعلام این خبر اضافه کرده که صحبت‌ها بین طرفین حول این است که چطور می‌توانند همه شکایات بین یکدیگر را مختومه کنند.

اواخر ماه گذشته بود که بالاخره دادگاه رأی خود را در مورد شکایت این دو شرکت صادر کرد. در آن دادگاه هشت عضو هیئت‌منصفه سامسونگ را بیشتر از طرف دیگر به خاطر نقض کپی‌رایت پتنت‌ها مقصر شناخت و در نهایت رأی به پرداخت غرامت ۱۱۹ میلیون دلاری سامسونگ به اپل داد و از طرف دیگر اپل به پرداخت غرامتی ۱۵۸ هزار دلاری به سامسونگ محکوم شد. اپل در شکایت خود درخواست غرامت ۲.۲ میلیارد دلاری و سامسونگ ۶.۲ میلیون دلاری داده بود که هر دوی این شرکت‌ها به پولی که درخواست داده بودند، نرسیدند.

سایت Korea Times در ادامه اضافه کرده که این رأی دادگاه علارغم انتظار و به شکل جالبی باعث شده که مسیر صلح میان این دو شرکت هموارتر شود. یکی از منابع آگاهی که در دعوای حقوقی هر دو شرکت حضور داشته به این سایت گفته است: «قبل از اینکه این دو شرکت به توافق‌نامه کامل برسند، زمان زیادی برای حل اختلافات جزئی آن‌ها نیاز خواهد بود؛ از جمله بهره مالکانه‌ای که هر کدام باید به خاطر استفاده از پتنت‌های یکدیگر به هم پرداخت کنند.»

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*