چگونه گجت های خود را سریع ، صحیح و مطمئن شارژ کنیم؟

با فراگیر شدن گوشی و تبلت ها در زندگی روزمره افراد و افزوده شدن کاربرد های متعدد به آنها، زمان استفاده از گوشی و تبلت نیز افزایش یافته است. به همین دلیل شرکت های سازند همواره سعی در قرار دادن یک باتری قدرتمند برای محصولات خود دارند، اما به هر صورت باید در بهترین حالت ممکن، تبلت یا گوشی هوشمند خود را هر دو روز یکبار شارژ کنید.

اما روند شارژ کردن گوشی و تبلت دارای نکات ریز، اما بسیار مهمی است که می تواند شارژ دستگاه را سریع و مطمئن انجام دهد. در این مطلب می خواهیم به صورت مختصر و مفید، نکاتی کاربردی را برای شما بیان کنیم که شاید تا به امروز به سادگی از کنار آنها می گذشتید.

۱- شارژ گوشی و تبلت در حالت آفلاین یا خاموش

به طور حتم گوشی و تبلت شما در حالت بیکاری نیز مقداری از شارژ باتری را مصرف می کند، شارژ کردن دستگاه در این حالت سبب افزایش مدت زمان شارژ و همچنین انتقال انرژی به صورت مداوم و بدون نوسان می شود. گوشی و تبلت ها در صورت قرار گرفتن در شرایط آفلاین یا حالت پرواز، به دلیل قطع سرویس های مخابراتی، شارژ کمتری مصرف می کنند و این مسئله بسیار ساده می تواند روند شارژ شدن گوشی و تبلت شما را سرعت ببخشد.

۲- از پورت USB برای شارژ استفاده نکنید:

بیشتر گوشی ها و تبلت های امروزی از شارژ های دو منظوره بهره می برند که شامل یک کابل USB و یک آداپتور برای شارژ دستگاه است. بسیاری از کاربران به جای استفاده از آداپتور، تنها از کابل USB بهره می گیرند که این مسئله سبب افزایش مدت زمان شارژ دستگاه می شود. جالب است بدانید که سریع ترین پورت USB حال حاضر جهان که با نام USB 3.0 (پورت USB 3.1 هنوز روی مادربرد ها نصب نگردیده) قادر به انتقال جریان ۰.۵ آمپری خواهد بود که در مقابل شدت جریان ۱ آمپری گوشی های هوشمند و ۲ آمپری تبلت ها، رقم بسیار کمی است. در این شرایط زمان شارژ گوشی و تبلت شما حداقل ۲ و حداکثر ۴ برابر کندتر انجام می شود و به جای مدت زمان ۱ ساعت، باید بین ۲ تا ۴ ساعت در انتظار شارژ کامل دستگاه بمانید.

۳- از شارژر با شدت جریان بیشتر استفاده کنید

شارژر تبلت های امروزی قادر به انتقال شدت جریان ۲ آمپر هستند و در صورتی که از شارژر آنها برای گوشی هوشمند خود استفاده کنید، شاهد کاهش زمان شارژ شدن خواهید بود. به طور معمول اکثر شارژر های مخصوص گوشی های هوشمند قادر به انتقال ۱ آمپر هستند و به همین سادگی می توانید زمان شارژ گوشی خود را ۲ برابر سریعتر کنید.

۴- از پورت USB مک بوک جدید اپل استفاده کنید

پورت USB مک بوک های جدید اپل قادر به انتقال جریان ۱.۱ آمپری هستند که در مقایسه با ۰.۵ آمپر پورت USB 3.0 بسیار مناسب است. به همین دلیل توصیه می شود در صورتی که به شارژ آیفون و آیپد خود دسترسی ندارید، از مک بوک خود استفاده کنید. البته به این مورد باید اشاره کنیم که خریدن یک شارژر اضافه برای آیفون یا آیپد بسیار بسیار از نظر اقتصادی به صرفه تر از خرید یک مک بوک است!

۵- با استفاده از نرم افزار اختصاصی، خروجی آمپر USB را افزایش دهید

نرم افزار های اختصاصی افزایش جریان USB با قابلیت شارژ تجهیزات الکترونیکی حتی در حالت خاموش بودن سیستم به همراه فناوری سخت افزاری آن با نام Ai Charger چند سالی است که در مادربرد های جدید قابل استفاده است. چنین نرم افزار و قابلیتی، امکان بهینه سازی روند انتقال جریان به پورت های USB را فراهم می سازد و در نتیجه شاهد افزایش شدت جریان از ۰.۵ به ۰.۹ آمپر خواهیم بود.

۶- از بوستر USB استفاده کنید

استفاده از بوستر USB با نام ChargeDr به شما امکان افزایش شدت جریان را خواهد داد تا بتوانید در مدت زمان کوتاه تری، دستگاه خود را شارژ کنید. شدت جریان بوستر برای شارژ آیپد نیز کافیست و برای خرید آن باید ۲۰ دلار ناقابل پرداخت کنید!

۷- از کابل دو سر USB استفاده کنید

استفاده از کابل دو سر USB با خروجی MicroUSB که بتواند به گوشی هوشمند و تبلت متصل شود، به دلیل استفاده از جریان دو پورت می تواند تجهیزات شما را در مدت زمان کمتری شارژ کند.

منبع : phonearena

 

How to recharge the battery of a smartphone or tablet quickly and efficiently

Picture this: it is Friday evening and you’re about to go out. You have your new clothes on, your hair is all done, and you’re ready to spend some quality time with your buddies. But then you reach for your phone only to realize that its battery is nearly empty. We’ve probably all been in a situation like this, and it definitely doesn’t feel good. However, there are several tricks that you can use whenever you need to recharge your phone or tablet in the fastest or most efficient manner possible. Read on to learn more, and as always, feel free to share your tips on faster recharging down in the comments.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*