دسترسی به سایت های تورنت در مرورگر گوگل کروم غیر ممکن شد !

کمپانی گوگل در سیاست جدید خود ، دسترسی به سایت های تورنت در مرورگر گوگل کروم را محدود یا در واقع غیر ممکن کرده و زمانی که کاربر قصد بازدید از اینگون وب سایت ها را دارد با پیغام ” این سایت می‌تواند بدافزارهایی روی سیستم شما نصب کند ” مواجه خواهد شد.از جمله سایت هایی که هماکنون امکان دسترسی به آنها در مرورگر گوگل کروم محدود شده است می توان به KickAssTorrents، Torrentz، ExtraTorrent و RARBG اشاره کرد.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

صاحبان این سایت‌های تورنت، وجود هر گونه نرم‌افزار مخرب را روی سایت‌های‌شان تکذیب کرده‌اند. مدیر وب‌سایت RARBG به وب سایت TorrentFreak گفته است:

گوگل این اجازه را به ما نداده است تا با استفاده از نرم‌افزار Webmsater Tools این شرکت، مشکل سایت‌مان را پیدا کنیم. امیدوارم هرچه سریع‌تر گوگل این حرکت را کنار بگذارد.

مدیر وب‌سایت Extra Torrent هم معتقد است که گوگل درباره‌ی وجود نرم‌افزارهای مخرب روی سایت‌شان اشتباه می‌کند:

هیچ بدافزاری روی سایت ما نیست و به‌راحتی می‌توان آن را روی مرورگرهایی مثل فایرفاکس یا کرومیوم باز کرد.

گوگل هیچ صحبتی درباره‌ی این موضوع نکرده و تمام سوالات را به یک صفحه در سایت‌شان که درباره‌ی مسایل امنیتی صحبت می‌کند ارجاع داده است.
البته کاملا واضح است که یکی از دلایل اصلی اعمال محدودیت دسترسی به اینگونه وب سایت ها ، موارد نقض قانون کپی رایت در آنها است و تا کنون بارها شاهد انواع برخورد های محدودیتی با سایت های تورنت بوده ایم.

تورنت چیست ؟

در علوم رایانه اصطلاحا، سیستم به اشتراک گذاری فایل ها و برنامه هایی که به سختی یافت می شود، تورنت (Torrent) نامیده می شود. این به اشتراک گذاری از روی سیستم هایی که دارای این برنامه ها و فایل های نایاب هستند و آنها را در برنامه تورنت خود قرار داده اند، یافته می گردند. برای دریافت فایل از طریق روش تورنت ، باید فایل با پسوند .torrent ایجاد گشته باشد و تنها، دریافت و ارسال این نوع فایلها از طریق تورنت امکان پذیر است.

torrent

مفهوم تورنت به زبان ساده

تورنت را می توان به گروهی از افراد تشبیه کرد که دور یک میز نشسته‌اند. هر کدام از این افراد سعی دارند که کپی کاملی از یک کتاب را دریافت کنند. نفر اول اعلام می‌کند که صفحات ۱-۱۰، ۲۳، ۴۲-۵۰ و ۷۵ را دارد و نفرات سوم، چهارم و پنجم هر کدام قسمت‌هایی از این صفحات را ندارند. بنابراین هر یک برای گرفتن صفحات، خود را با نفر اول هماهنگ می‌کنند. نفر دوم اعلام می‌کند که صفحات ۱۱-۲۲، ۳۱-۳۷ و ۶۳-۷۰ را دارد. نفر اول، چهارم و پنجم به نفر دوم می‌گویند که بعضی از صفحات او را می‌خواهند و او هم کپی آن صفحات را به آنها می‌دهد. این روند ادامه می‌یابد تا وقتی که همه افراد کپی تمام کتاب را به دست بیاورند. همچنین دور این میز شخص دیگری وجود دارد که کپی کل کتاب را دارد. بنابراین احتیاج ندارد که برایش کپی صفحه‌ای فرستاده شود. او صفحاتی را که هیچ کس ندارد بین افراد پخش می‌کند. در ابتدا هنگامی که افراد دور میز می‌نشینند، باید از او بخواهند که اولین سری کپی صفحات خود را به آنها بدهد. گرچه افراد سعی می‌کنند که صفحات مشابه را از او نگیرند، بعد از مدتی همگی اکثراً کپی کتاب را دارند. بدین ترتیب این فرد می‌تواند کتابی را که دارد در اختیار افراد زیادی قرار دهد بدون اینکه مجبور باشد کل کپی را به تمام افراد بدهد. او می‌تواند در عوض، قسمت‌های مختلف کتاب را به افراد متفاوت بدهد. و آنها قادر خواهند بود که این قسمت‌ها را در بین خود پخش کنند.

مزایای استفاده از تورنت

● سرعت دانلود تورنت بسیار بالاتر از دانلود معمولی است.
● شما در تورنت می توانید فایل های بسیار حجیم را دانلود کنید.
● فایل های کمیاب برای دانلود معمولاً در شبکه تورنت پیدا می شوند.
● با تورنت فقط فایلی را که نیاز دارید دانلود می کنید و مجبور به دریافت کل محتویات یک بسته نیستید.

تورنت چگونه کار می کند؟

در عملیات تورنت ، شما یک seed ، یک peer و یک ratio share دارید. “سید” ها، کسانی هستند که فایل مورد نظر را از سیستم خود (کامپیوتر خود) به اشتراک گذاشته اند، “پیر”ها کسانی هستند که دنبال این فایل ها میگردند، آنها را پیدا می کنند و قصد دریافت آنها را دارند و نسبت به اشتراک گذاری یا ratio share ، نسبت ارسال یا آپلود فایل به دریافت یا دانلود فایل توسط شماست. اگر میزان دریافت فایل شما از طریق تورنت با میزان ارسال یا آپلود برابر باشد، این مقدار برابر ۱ می شود. این سه اصطلاح (seed, peer, ratio share) در هر بار رد و بدل شدن فایل ها بکار برده می شود.

هرچه نفرات بیشتری فایل مورد نظر شما را به اشتراک گذاشته باشند، شما با سرعت بهتر و بالاتری می توانید دانلود را انجام دهید و اگر تعداد نفراتی که فایل را به اشتراک گذاشته اند، از یک تعدادی کمتر بود، شما نمی توانید از آن لینک مربوط به دانلود فایل استفاده کنید. بنابراین برای دریافت یک فایل باید نسبت به اشتراک گذاری، عدد مناسبی باشد تا شما با سرعت خوبی دریافت را انجام دهید. اطلاعات تعداد نفراتی که فایل را به اشتراک گذاشته اند و همچنین اجازه دسترسی به فایل، توسط همان سایت، با زدن تیک ها و یا علامت های قرمز یا سبز، نشان داده می شوند و شما به راحتی قادر هستید، لینک های مجاز را شناسایی کرده و روی آن کلیک کنید. پس از کلیک برروی لینک به سایتی می روید که فایلی با پسوند تورنت (.torrent) در آن وجود دارد و آن فایل همان فایل مورد نظر شماست که باید روی دریافت یا دانلود آن کلیک کنید تا به کمک برنامه میکرو تورنت آنرا دریافت نمایید.

چگونه از تورنت دانلود کنیم ؟

شما باید همانند دانلودهای معمول ابتدا فایل تورنت موردنظر خود را در اینترنت پیدا کنید. برای اینکار سایت هایی وجود دارند که در ادامه به شما معرفی می کنیم اما به خاطر داشته باشید که دانلود از پایگاه های نامعتبر تورنت می تواند بسیار خطرناک باشد.پس از اینکه فایل تورنت موردنظرتان را پیدا کردید به یک کلاینت یا نرم افزار تورنت احتیاج دارید که باید بر روی سیستم رایانه نصب کنید. نرم افزار µTorrent یکی از بهترین کلاینت های تورنت است که بسیار کم حجم بوده و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند. کافیست تا لینک آدرس دانلود تورنت موردنظر خود را به برنامه بدهید تا مانند دانلود منیجرهای معمولی از جمله IDM شروع به دانلود فایل کند.

بهترین سایت های تورنت

۱. KICKASSTORRENTS
۲. TORRENTZ
۳. EXTRATORRENT
۴. THE PIRATE BAY
۵. YTS
۶. EZTV
۷. RARBG
۸. ISOHUNT.TO
۹. ۱۳۳۷X
۱۰. LIMETORRENTS

منابع : torrentfreak | گجت نیوز

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. اگه اینجوره ما چاکر همون بدافزار ها هستیم و از اپرا هم استفاده می کنیم نه کروم سنگین و حافظه مشغول کن جنابعالی گوگل خان !!!

  2. واقعا ممنون , توضیحاتتون کامل بود. من فکر میکنم که بحث امنیتی یک بهانه بیشتر نیست و هدف گوگل بیشتر کمک به رعایت قانون کپی رایته. من خودم از طرفدارای دو آتیشه تورنت هستم و تقریبا هر چیزی که بخوام رو از این روش گیر میارم. کمپانی گوگل کار درستی در راستای کمک به هنرمندان و اهالی هنر انجام داده ولی چه کار میشه کرد وقتی برای خود من به شخصه به صرفه نیست که آهنگ یا نرم افزاری رو به صورت اورجینال تهیه کنم و یا سرعت اینترنت اونقدر کم هست که نشه از سرویس هایی مثل Netflix استفاده کرد, معلومه که برای اینکه خودمو آپدیت نگه دارم از این سرویس استفاده میکنم.