ابتكاري هولناك براي تجربه ترس :سفر بي‌بازگشت با ترن‌ هوايي مرگ!

 


يك مهندس ليتوانيايي در طرحي عجيب، هولناك و مورد انتقاد، ترن هوايي مرگباري طراحي كرده كه‌ در آن مسافران، پس از آنچه كه وي «تجربه لذت و ترس»! خوانده، كشته مي‌شوند.
به گزارش گجت نیوز،به نقل از سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، بر اساس طرح ارائه شده براي ترن هوايي هراسناك اوتانازي با نام «Madcap»، جان يك انسان پس از سفر با اين ترن، با رضايت او گرفته مي‌شود!
«تريوليوناس اوربوناس» از رويال كالج هنر لندن، اين مفهوم را براي ارائه يك مجموعه تجربيات از شادي تا هيجان و ترس و در نهايت بيهوشي مسافران طراحي كرده است.
شبيه‌سازي چهره‌هاي مسافران از هوشياري تا خواب‌آلودگي و سرانجام مرگ درپي كمبود اكسيژن در مغز طي سواري در ترن
مسافر در زمان حركت در سرعت 100 متر در ثانيه در اثر فقدان اكسيژن در مغز خواهد مرد.
اوربوناس از زمان كودكي در حوزه پاركهاي شهربازي شركت داشته و خود را معمار و مهندسي كه كارش هنري و فلسفي است، مي‌داند.
وي اين سفر مرگبار را حاصل پيوند تحقيقات پيشرفته ميان‌رشته‌اي در پزشكي فضايي، مهندسي مكانيك، فناوري‌هاي مواد و گرانش، خوانده است.
طراحي اوربوناس از سخنان جان آلن، رئيس سابق شركت ترن سازي Toboggan فيلادلفيا الهام گرفته كه يكبار گفته بود: ترن هوايي غايي، زماني ساخته شده كه 24 مسافر را سوار كرده و در بازگشت همه مرده باشند!
اين مفهوم سورئاليستي با انتقاد يك سازمان مبارزه با اوتانازي روبه‌رو شده كه اين مفهوم را برخوردار از كاربري‌هايي براي سوء‌استفاده خطاب كرده است.
اين سازمان تاكيد كرده كه نمي‌توان زندگي يك انسان را به بهانه خوشي از او گرفت و با اين شيوه، آخر احساسات مسافر احتمالا سرگيجه و وحشت طاقت‌فرسا خواهد بود.

به نظر شما اگر این ترن هوایی ساخته شود کسی هم سوار آن خواهد شد؟!

گالري عکس(لطفا جهت نمايش عکس ها در سايز بزرگ کليک کنيد)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*