پرشتاب ترین خودروهای الکتریکی بازار

هنوز هم بحث‌ها بر سر بهترین راه برای فروش خودروهای الکتریکی داغ است. آیا خودروسازان باید توانایی‌های زیست‌محیطی خود را به رخ دیگران بکشند؟ یا آن‌ها باید با زبانی که مردم می‌فهمند –یعنی زبان پول- صحبت کنند و مزیت‌های اقتصادی این خودروها را برجسته نمایند؟ شاید همه‌ی این بحث‌ها درباره‌ی ساکت و پاک بودن این خودروها است!

به ندرت به این نکته اشاره شده است که چگونه می‌توان از راندن خودروی الکتریکی لذت برد. بنابراین ما یک اندازه‌گیری کمّی و اولیه ازشتاب ۰ تا ۹۶ کیلومتر را با خودروهای الکتریکی بازار انجام داده‌ایم تا هر کدام از خودروهای الکتریکی که در بازار حضور دارند یا به زودی عرضه خواهند شد را رده‌بندی نماییم. دست کم، این مقایسه به عنوان یک لیست قابل استفاده خواهد بود که با آن بدانید کدام خودروها به چراغ راهنمایی بعدی می‌رسند. پس با ما همراه باشید.

نکته : شتاب ۰ تا ۹۶ کیلومتر هر خودرو با رنگ سبز زیر نام آن آورده شده است.

۱) تسلا مدل S
۴.۲ ثانیه

which electric car fastest

شما احتمالاً توسط این خودرو شگفت زده نیستید. تسلا مدل S قدرتمندترین خودروی الکتریکی در حال فروش است و این در حالی است که کارایی کارایی یک سوپرسدان را به شما ارزانی می‌دارد. اگر شما می‌خواهید که حسی شبیه برخاستن هواپیما را تجربه نمایید، این خودرو را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۲) تویوتا RAV4 EV
۷.۰ ثانیه

which electric car fastest

یک خودروی دیگر با اعتبار و نفوذ شبیه به تسلا که ظاهراً در کارایی نیز شباهت‌هایی به آن دارد، البته این خودرو محصول تویوتا است. این خودرو دارای یک موتور الکتریکی ۱۵۴ اسب بخاری با ۲۲۰ lb-ft است. تویوتا RAV4 EVاکثر کراس اوورها و شاسی بلندهای دیگر را پشت سر می‌گذارد. البته محدوده‌ی ۱۰۳ مایلی حرکتی آن نیز چندان بد نیست.

۳) BMW i3
۷.۲ ثانیه

which electric car fastest

خودروی الکتریکی شهری BMW، بیش از هر چیز دیگر به خاطر سبک طراحی و استایل خود، دیگران را مجذوب می‌کند اما موتور الکتریکی ۱۷۰ اسب بخاری و شاسی فیبرکربنی سبک وزن آن نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. البته وزن زیاد مدل دارای شعاع حرکتی زیاد آن، کمی شتاب کندتری دارد.

۴) شورلت اسپارک EV
۷.۶ ثانیه

which electric car fastest

نکته‌ی کلیدی درباره‌ی اسپارک EV، قدرت ۱۳۰ اسب بخاری آن نیست، البته این موتور برای یک چنین خودروی کوچکی بد نیست.نکته‌ی اصلی، تورک باورنکردنی ۴۰۰ پاوند فیتی آن است که از فراری ۴۵۸ ایتالیا بیشتر است! بسیار خب! صبر کنید، فراری هنوز سریع‌تر است، شاید کمی هم جذاب‌تر باشد اما اسپارک به راحتی همتایان بنزینی خود را پشت سر می‌گذارد که این نکته جالب‌تر است!

۵) بنز B Class electric drive
۸.۵ ثانیه

which electric car fastest

بنز، B Class electric drive خود را به عنوان رقیب BMW i3 تدارک دیده است و قیمت های این دو نیز تقریباً نزدیک است. این خودرو کمی فضای داخلی بیشتری دارد اما به عنوان یک نوآوری جدید در ساخت آن پنداشته نمی‌شود و در توصیف واژه‌هایی مانند شتاب گیری و در سر پیچ‌ها،راننده‌ی BMW حس بهتری دارد.

۶) هوندا فیت EV
۸.۵ ثانیه

which electric car fastest

این هوندا شتاب خوبی دارد، البته درباره‌ی آن یک سری محدودیت‌هایی وجود دارد برای مثال انتظار نداشته باشید بتوانید با سرعت بالا با آن در اطراف یک دریاچه‌ی یخ‌زده برانید. البته شتاب ۸.۵ ثانیه‌ای آن از اکثر خودروهای کامپکت بهتر است، پشت سر گذاشتن خودروهای کوچک‌تر از کامپکت که جای خود را دارد! شما هنوز می‌توانید شاهد دیگر مزیت‌های آن باشید، شاسی چابک و مناسب و فضای داخلی جادار از ان جمله‌اند.

۷) فیات E 500
۹.۱ ثانیه

which electric car fastest

فیات ۵۰۰ E کمی پر سروصدا است، چه اینکه شما با آن در خط مستقیم برانید و چه اینکه با آن در شهر به گشت‌وگذار بپردازید. شتاب ۹.۱ ثانیه‌ای آن مشابه همزاد بنزینی آن است اما اجازه بدهید صادق باشیم، شما ترجیح می‌دهید تا خودرویی با موتور مناسب، پاک و الکتریکی داشته باشید، اینطور نیست؟

۸) فولکس واگن e-Golf
۱۰.۰ ثانیه

which electric car fastest

نماینده‌ی فولکس‌واگن در بخش کامپکت های الکتریکی، هنوز به میدان نیامده اما کارایی آن طبق شنیده‌ها بد نیست. شتاب حدود ۱۰ ثانیه‌ای چیزی است که فولکس واگن برای این خودرو تخمین زده است. این خودرو لذت خوبی را برای رانندگی در خیابان‌های برلین به ارمغان می‌آورد.

۹) فورد فوکوس الکتریک
۱۰.۴ ثانیه

which electric car fastest

همانند گلف و نیسان لیف، افراد کمی در سفرهای روزانه‌ی خود، شتاب گیری ۰ تا ۱۰۰ را انجام می‌دهند اما فوکوس در این میان به مانند یک وزنه و تعادل برای شتاب گیری است. برگ برنده‌ی فوکوس هندلینگ آن است.
مدل بنزینی آن قبلاً به صورت گسترده تحسین شده است و مدل الکتریکی آن نیز تحسین‌برانگیز بوده و کنترل شسته و رفته ای دارد.

۱۰) نیسان لیف
۱۱.۵ ثانیه

which electric car fastest

نیسان لیف در بین رقیبان کمی کند نشان می‌دهد اما بسیاری از خریداران خودرو از این خشنود می‌شوند که خودروی آن‌ها کمترین میزان مصرف سوخت را داشته باشد. موتور ۱۱۰ اسبی و ۲۱۰ lb-ft که سریعاً گشتاور مورد نیاز را در اختیارتان قرار می دهد همراه با مصرف کم خود از مشخصه‌های خوب لیف است.

۱۱) اسمارت الکتریک درایو
۱۱.۵ ثانیه

which electric car fastest

ما اسمارت Fortwo الکتریکی را در چندین فرصت مختلف رانده‌ایم و هر بار هم این عقیده را داشته‌ایم که آن از برادر بنزینی و تشنجی (!) خود بهتر است. این خودرو همچنین سریع‌تر است و شتاب ۰ تا ۹۶ کیلومتری همانند نیسان لیف دارد.

۱۲) میتسوبیشی i-MiEV
۱۵ ثانیه

which electric car fastest

اگر شما یک دیوانه‌ی سرعت هستید و در عین حال علاقه‌ی شدیدی به خودروهای الکتریکی دارید، میتسوبیشی i-MiEV احتمالاً در لیست خرید شما جایی ندارد! شتاب ۱۵ ثانیه‌ای آن توسط برخی رانندگان بهبود پیدا کرده است اما ما با آزمایش رسمی آن به این نتیجه رسیدیم که i-MiEV خودروی مطلوب ما نیست. خوشبختانه آمار تولید کم i-MiEV،آن را به یکی از ارزان‌ترین خودروهای الکتریکی تبدیل کرده است که می‌توانید در اختیار بگیرید.

منبع : popsci

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*