ورد ماوریک هیبرید 2022

شعاع حرکتی حیرت انگیز فورد ماوریک هیبرید 2022؛ 970 کیلومتر بدون توقف

معمولا خودروها در واقعیت عملکرد ناامیدکننده‌تری نسبت به اعداد تبلیغاتی دارند اما فورد ماوریک هیبرید 2022 استثنا است.

ماوریک از همان لحظه که به بازار آمد توجه همه را به خود جلب کرد. فورد میانه خوبی با خودروهای الکتریکی یا هیبرید ندارد ولی فورد ماوریک هیبرید نشان داد که هر کاری از آمریکایی‌ها برمی‌آید.

مشخصات فنی فورد ماوریک هیبرید 2022

ورد ماوریک هیبرید 2022

فورد ادعا کرده که ماوریک، اولین پیکاپ کاملا استاندارد با پیشرانه هیبرید است. موتور 4 سیلندر 2.5 لیتری این پیکاپ همراه با موتور برقی، قدرت 191 اسب بخار و 210 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. تمام قدرت قدرت تولیدی ماوریک از طریق یک گیربکس CVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. شتاب 0-100 فورد ماوریک 7.6 ثانیه است. فورد هنوز برنامه دقیقی برای مدل AWD سال 2022 این پیکاپ هیبرید ارائه نداده است.

ماوریک در نسخه پایه با قیمت به شدت رقابتی 19,995 دلار عرضه می‌شود و فورد در همان هفته اول فروش، 36,000 سفارش جدید را ثبت کرد. فراموش نکنیم که پیکاپ‌های هیبرید طرفداران زیادی دارند.

مصرف فورد ماوریک هیبرید در بزرگراه برابر 5.4 لیتر در هر صد کیلومتر است و با باک بنزین بزرگ 62 لیتری، انتظار می‌رود که توقف‌های زیادی برای سوخت گیری نداشته باشد. موضوع هایی جالب می‌شود که بدانید مصرف ترکیبی این خودرو فقط 6.3 لیتر در هر صد کیلومتر است. پس با هر باک، ماوریک می‌تواند حدود 700 کیلومتر را طی کند اما اگر شعاع حرکتی موتور برقی را هم لحاظ کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

970 کیلومتر رانندگی فقط با یک باک

ورد ماوریک هیبرید 2022

در تست‌های اولیه مشخص شد که مجموع شعاع حرکتی فورد ماوریک (باتری فول شارژ + باک پر) برابر 805 کیلومتر است اما تست‌های واقعی حتی اعداد هیجان‌انگیزتری را نشان می‌دادند.

براساس ادعای یکی از خریداران این پیکاپ، خودرو او مسافت 960 کیلومتر را بدون توقف برای سوختگیری یا شارژ باتری طی کرده است.

نمایندگان فورد ادعاهای این فرد را با عکس‌ها جاده‌ای و اطلاعات پشت نمایشگر ماوریک تطبیق دادند. او در این سفر حدود 430 کیلومتر را با موتور برقی خود طی کرده بود که در این صورت، مصرف موتور بنزینی برابر 5.2 لیتر در هر صد کیلومتر خواهد شد. بنابراین ادعای او می‌تواند درست باشد.

ورد ماوریک هیبرید 2022

افراد دیگری هم چنین موضوعاتی را در صفحات اینستاگرام یا باشگاه‌ مالکان خودروهای فورد بیان کرده بودند. پس می‌توان گفت که این موضوع منحصر به یک خودرو نمی‌باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*